Графік роботи:Пн.–пт. з 8:30 до 20:00 / Сб. з 9:00 до 15:00 / Нд. - вих.
Графік роботи:Пн.–пт. з 8:30 до 20:00 / Сб. з 9:00 до 15:00 / Нд. - вих.
Біль у стопі (метатарзалгія) – це біль в передній частині стопи (в ділянці пальців), який не є діагнозом, а представляє собою симптом деяких запальних і дегенеративних захворювань опорно-рухового апарату.
Ви помітили біль у стопі (або стопах) після фізичного навантаження, який не зменшується після відпочинку та підсилюється вночі, не допомагає заміна взуття – необхідна консультація ревматолога.
Об'єктивний огляд: пальпація стопи для визначення хворобливих зон, наявність набряку, рухливість стопи.
Рентгенографія стопи: для виключення патології кісток стопи (переломів, деформацій), які теж можуть викликати подібні симптоми.
Магнітно-резонансна томографія (МРТ) і комп'ютерна томографія (КТ): методи, які дозволяють отримати зображення кісток, м'яких тканин стопи, сухожиль, зв'язкового апарату, запалення кісткових структур.
УЗД м'яких тканин, суглобів стопи і гомілки: локалізує патологічний осередок як в суглобі, так і поза ним. Виявляє наявність надлишкової рідини в суглобах стопи, сухожильних піхвах. Цілісність сухожиль, зв'язок та їх функціональні можливості.
На початкових стадіях захворювання, ефективним буде зменшення навантаження на стопу – спокій, прикладання льоду. Також використовуються спеціальні ортопедичні пристрої для зменшення навантаження на стопу (ортопедичні устілки та ін.).
Правильно підібрати взуття: достатнє по ширині, каблук до 3 см. При розвитку запалення в ділянці суглобів призначаються нестероїдні протизапальні препарати, які зменшують запалення і больовий синдром. Введення глюкокортикоїдів внутрішньосуглобово або в ділянку сухожиль.
Хірургічне лікування використовується при неефективності медикаментозної терапії та інших допоміжних засобів, а також при наявності пухлини або переломів плеснових кісток.