Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

Адалімумаб

Адалімумаб – біологічний хворобомодифікуючий протиревматичний препарат (ХМПРП), це рекомбінатне моноклональне антитіло проти фактору некрозу пухлини (ФНП).

Клінічне застосування адалімумабу:

  • Ревматоїдний артрит середнього та високого ступеня активності у дорослих пацієнтів, коли адекватна відповідь на терапію синтетичними ХМПРП, включаючи метотрексат, не була отримана;
  • Активний прогресуючий ревматоїдний артрит високого ступеня активності у дорослих пацієнтів, які раніше не отримували терапію метотрексатом.
  • Активний прогресуючий псоріатичний артрит у дорослих пацієнтів, коли не було отримано адекватної відповіді на попередню терапію синтетичними ХМПРП.
  • Аксіальний спондилоартрит.
  • Анкілозивний спондиліт.
  • Хвороба Крона у дітей та дорослих.
  • Неспецифічний виразковий коліт у дітей та дорослих.
  • Бляшковий псоріаз у дітей та дорослих.
  • Неінфекційний увеїт у дітей та дорослих.
  • Ювенільний ідіопатичний артрит.

Протипокази до застосування

  • Підвищена чутливість до адалімумабу або до будь-якого іншого компонента препарату.
  • Активний туберкульоз або інші тяжкі інфекції, такі як сепсис та опортуністичні інфекції.
  • Помірна та тяжка серцева недостатність (III/IV клас за NYHA).

Особливості застосування

Перед прийомом даного препарату необхідно обов’язково звернутись до лікаря та пройти обстеження, які включають в себе: рентгенографія органів грудної клітки, виключення латентного туберкульозу за допомогою квантіферонового тесту, консультація фтизіатра за необхідності , обстеження на вірусні гепатити та ВІЧ у групах ризику .

Зазвичай для зниженння імуногенності адалімумабу, він призначається одночасно с синтетичними ХМПРП (метотрексат та ін.), однак, адалімумаб можна застосовувати як монотерапію у разі непереносимості метотрексату або коли продовження терапії метотрексатом є неприйнятним.

Спосіб застосування та дози

Рекомендована доза для дорослих становить 40 мг підшкірно 1 раз на 2 тижні.

Для лікування псоріазу, увеїту, запальних захворювань кишечника режим дозування може бути дещо іншим. Дозу, кількість введень та тривалість лікування визначає тільки лікар. Тому для підбору адекватної дози та правил введення препарату слід звернутись на консультацію до лікаря.

Можливі побічні реакції

Найчастіше повідомлялось про виникнення побічних реакцій у вигляді інфекцій (таких як назофарингіт, інфекції верхніх відділів дихальних шляхів та синусит), реакцій в місці введення (почервоніння, свербіж, геморагії, біль або набряк), головний біль та скелетно-м’язовий біль.

Інгібітори ФНП, такі як адалімумаб, впливають на імунну систему, їх застосування може спричинити зниження опірності організму до інфекцій та злоякісних новоутворень. Під час застосування адалімумабу повідомлялося про виникнення інфекцій, які можуть становити загрозу життю людини та призвести до смерті (включаючи сепсис, опортуністичні інфекції та туберкульоз), про реактивацію гепатиту В та виникнення різних новоутворень (включаючи лейкоз, лімфому та гепатолієнальну Т-клітинну лімфому).

Повідомлялось також про серйозні гематологічні, неврологічні та аутоімунні реакції, а саме: панцитопенію, апластичну анемію, випадки центральних та периферичних демієлінізуючих розладів, виникнення вовчака, вовчакоподібних станів та синдрому Стівенса – Джонсона.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Не рекомендується одночасне застосовування адалімумабу з абатацептом та анакінрою через можливе підвищення ризику інфекцій та інших потенційних фармакологічних взаємодій.

Вагітність та грудне вигодовування

Оскільки адалімумаб інгібує ФНП-α, його застосування під час вагітності може порушити нормальні імунні реакції у новонародженої дитини. Вагітним жінкам слід застосовувати адалімумаб лише у разі очевидної необхідності, але за рекомендаціями ACR (американська колегія ревматологів), можна продовжувати лікування адалімумабом після зачаття та в І – ІІ триместрі вагітності. В ІІІ триместрі вагітності – припинити прийом препарату.

Грудне вигодовування

Адалімумаб можна застосовувати в період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Адалімумаб може мати незначний вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Застосування адалімумабу може спричинити виникнення вертиго та порушення гостроти зору

Вакцинація

Пацієнтам під час застосування адалімумабу можна проводити вакцинацію, за винятком застосування живих вакцин. Жодних даних щодо вторинної передачі інфекції живими вакцинами у пацієнтів, які отримували адалімумаб, не існує.

Для більш детальної інформації зверніться до інструкції даного препарату.

Записатися на прийом

Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:

Попередній запис за телефонами: