Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

Запитання та відповіді

Ми зібрали найбільш популярні питання щодо нашої роботи в цьому розділі та спробували надати вичерпні відповіді.

Чи є протипоказання до вакцинації від COVID-19 при ревматичному захворюванні?

Як зрозуміти мені потрібен ревматолог чи якийсь інший спеціаліст?

Ревматолог — це вузькоспеціалізований фахівець, до якого зазвичай спрямовують сімейні лікарі або інші фахівці суміжних спеціальностей: неврологи, ортопеди-травматологи, кардіологи та інші. Якщо ви бажаєте спочатку впевнитися, що самостійно правильно обрали лікаря найкращий варіант це Телеконсультація ревматолога. Під час телеконсультації ви одразу отримаєте необхідні призначення на підготовку до першого візиту або виключите ревматологічне захворювання. Телеконсультація суттєво збереже ваш час.

В мене проблема з руками/ногами. Чи можу я пройти обстеження у вас?

Існує багато різних захворювань та можливих проблем із руками та ногами, якими займаються різні спеціалісти. Почати обстеження з ревматолога слушна думка в даному випадку. Скористайтесь телеконсультацією - ви одразу отримаєте необхідні призначення на підготовку до першого візиту або виключите ревматологічне захворювання та будете скеровані до потрібного спеціаліста. Телеконсультація суттєво збереже ваш час.

Болить спина. Це до вас?

Існує багато різних захворювань та можливих проблем, які проявляють себе «болем у спині». Почати обстеження з ревматолога слушна думка. Скористайтесь телеконсультацією - ви одразу отримаєте необхідні призначення на підготовку до першого візиту або виключите ревматологічне захворювання та будете скеровані до потрібного спеціаліста. Телеконсультація суттєво збереже ваш час.

Чим реально ви можете допомогти?

В основі діагностичних підходів і схем лікування, крім власне клінічного досвіду, лежать стандарти і протоколи МОЗ України, рекомендації Європейської Асоціації ревматологів та Американської колегії ревматологів з лікування ревматичних захворювань. Встановлення правильного діагнозу та вчасно почата терапія з використанням передових медичних технологій і сучасних лікарських засобів з доведеною ефективність дозволяє зупинити прогресування захворювання в початковій стадії, попередити втрату працездатності і підвищити якість життя наших пацієнтів.

До якого лікаря краще звернутись, хто найкращий?

Всі лікарі є досвідченими професіоналами. У випадку складної діагностики або при запущеному стані хвороби краще починати з професора. Перебіг ревматологічних захворювань має хронічний характер, отже вибір лікаря важлива задача і часто крім професейних якостей важливую роль відіграє особистий контакт з конкретною людиною. Ви можете познайомитись з нашими лікарями у розділі «Фахівці». При первинному зверненні ви завжди можете скористатись телеконсультацією, щоб отримати призначення на підготовку до першого візиту та скласти враження про обраного лікаря. Телеконсультація суттєво збереже ваш час.

Чи є сенс відразу йти до лікаря з найдорожчою консультацією?

Відвідати професора хоча б один раз обов’язоково варто, але всі лікарі є досвідченими професіоналами. Лише у випадках складної діагностики або при запущеному стані хвороби краще починати саме з професора. Перебіг ревматологічних захворювань має хронічний характер, отже вибір лікаря важлива задача і часто крім професейних якостей важливую роль відіграє особистий контакт з конкретною людиною. При первинному зверненні ви завжди можете скористатись телеконсультацією, щоб отримати призначення на підготовку до першого візиту та скласти враження про обраного лікаря. Телеконсультація суттєво збереже ваш час.

Як дізнатись, який лікар працює саме з моїм діагнозом?

Всі лікарі є досвідченими професіоналами, але у випадку складної діагностики або при запущеному стані хвороби краще звернутись до професора. З якими діагнозами працюють лікарі ви можете дізнатись у розділі «Фахівці». При первинному зверненні ви завжди можете скористатись телеконсультацією, щоб отримати призначення на підготовку до першого візиту та скласти враження про обраного лікаря. Телеконсультація суттєво збереже ваш час.

На первинній консультації мені відразу призначать лікування чи лише обстеження?

На консультації лікар-ревматолог:

  • вислухає ваші скарги на стан здоров'я;
  • з'ясує історію розвитку захворювання і визначить, що сприяло його розвитку;
  • проведе клінічне обстеження вашого організму;
  • вивчить надану вами медичну документацію;
  • встановить попередній діагноз;
  • з метою уточнення або підтвердження діагнозу призначить цілеспрямоване лабораторне та інструментальне обстеження;
  • за необхідності направить до лікарів суміжних спеціальностей;
  • запропонує лікування (за умови наявності достатньої інформації для постановки достовірного діагнозу вам буде відразу призначено комплексне лікування);
  • визначить термін подальшої консультації.

Як підготуватись, щоб обійтись одним візитом (які зробити аналізи/обстеження)?

Перебіг ревматологічних захворювань має хронічний характер, отже мова йде про постійне спостереження у лікаря. Для того, щоб первинний візит пройшов максимально ефективно ми радимо скористатись телеконсультацією – ви отримаєте призначення на підготовку до першого візиту та визначитесь, чи взгагалі у вас ревматологічна проблема. Телеконсультація суттєво збереже ваш час.

Радимо переглянути відео «Ревмопроби. Чи треба здавати аналізи перед першою консультацією ревматолога?», щоб отримати більше інформації та корисних порад.

Даний перелік дій допоможе вам отримати максимально якісну консультацію, так як ви точно і швидко зможете відповісти на питання лікаря, а лікар зможе правильно їх оцінити і приділити більше часу поясненню призначення. І так, перед консультацією ревматолога постарайтеся:

Згадати коли ви вперше помітили зніми в стані здоров'я.

Наприклад, болі та припухання суглобів, підвищення температури, інші прояви захворювання.

Визначитись з чим ви пов'язуєте початок захворювання.

Перенесена застуда, фізичне навантаження, вживання нових незвичних продуктів харчування, яку саме їжу ви вживали переддень, наприклад м'ясну, перенесений стрес та ін.

Згадати, коли симптоми найбільш виражені.

Наприклад, після робочого дня чи, можливо, ви прокидаєтеся вночі від яскраво вираженого больового синдрому чи вранці після сну.

Записати які приймали ліки для самолікування в останній час, які лікувальні процедури ви проводили.

Це важливо для виключення передозування і побічної дії препаратів.

Поцікавитись у ваших кровних родичів чи не було у когось з них аналогічних проявів хвороби.

Багато захворювань мають спадковий характер.

Якщо ви вже проводили якісь дослідження (рентгенографія, УЗД, МРТ та ін.), робили аналізи, лікувались в стаціонарі, то обов'язково візьміть з собою іх результати, навіть якщо це не стосується, на вашу думку, стану вашого здоров'я на сьогоднішній день.

Якщо ви бажаєте, то можете виконати свіжі загальний аналіз крові, сечі, аналіз крові на глюкозу (давністю не більше двох тижнів до для консультації).

Проведіть вимірювання температури тіла кожні дві години протягом 2 днів і запишіть результати, навіть якщо показники температури в межах норми.

Це можна виконати у вигляді простого щоденника.

Також ви можете звернутись до нас за віддаленою допомогою в підготовці до першого візиту.

Як підготуватись до можливих аналізів/обстежень в клініці?

Ми робимо лише забір венозної крові, сечі та синовіальної рідини. У випадку призначення досліджень з іншими типами біоматеріалу ми скеруємо вас до необхідної лабораторії.

  • Кров для дослідження здається тільки натщесерце до 11:00!
  • Перед здачею венозної крові бажано виключити з раціону жирну їжу з 20:00 попереднього дня.
  • При підготовці загального аналізу сечі: після ретельного туалету зовнішніх статевих органів зібрати всю першу ранкову порцію сечі в чистий посуд.

З усіх проведених нами ультразвукових досліджень підготовка необхідна тільки до УЗД органів черевної порожнини для зменшення газоутворення в кишечнику, щоб візуалізація органів і тканин при дослідженні була чіткою. Таким чином, гарантується висока точність діагностики.

  • Дослідження бажано проводити натщесерце.
  • Бажано за добу до дослідження виключити з раціону: чорний хліб, молоко, кисло-молочні продукти, бобові, свіжі овочі і фрукти, солодкі страви та інші продукти, які посилюють газоутворення.
  • Слід утриматися від куріння безпосередньо перед процедурою, так як це може викликати скорочення шлунка, що перешкодить отриманню вірних результатів.
  • У разі наявності захворювань, що вимагають постійної медикаментозної терапії (ішемічна хвороба серця, гіпертонія) не слід відмовлятися від прийому ліків.

Скільки потрібно консультацій/часу, щоб повністю одужати?

Перебіг ревматологічних захворювань має хронічний характер, отже мова йде про постійне спостереження у лікаря за рідкісним винятком. Головна мета лікування досягнення довготривалої ремісії, що дозволить суттєво скоротити кількість візитів до лікаря. Для того, щоб первинний візит пройшов максимально ефективно ми радимо скористатись телеконсультацією – ви отримаєте призначення на підготовку до першого візиту та визначитесь, чи взгагалі у вас ревматологічна проблема. Телеконсультація суттєво збереже ваш час.

Що робити, якщо потрібна консультація ревматолога, але я не можу приїхати (знаходжусь у іншому місті) найближчим часом ? Я можу просто поговорити з лікарем?

Так, ви можете скористатися Телеконсультацією ревматолога.

Чи можлива заочна консультація (без пацієнта)?

Так, ви можете скористатися як Телеконсультацією ревматолога так і приїхати особисто, але це буде просто спілкування з лікарем з питань, які вас цікавлять, без надання висновку лікаря.

Що таке телеконсультація і як вона відбувається?

Телеконсультація – це телемедична процедура, яка представляє собою процес обговорення конкретного клінічного випадку між пацієнтом і лікарем, коли пацієнт не може особисто відвідати лікаря. Телеконсультація може проводитися як з метою надання висококваліфікованої невідкладної так і планової медичної допомоги. Використання телемедицини робить процес лікування для пацієнта менш витратним. Більш детально читайте у розділі Телеконсультації лікарів.

Яка вартість лікування?

Вартість лікування залежить від необхідної кількості консультацій лікаря ревматолога в залежності від захворювання та його стадії, діагностичних процедур (лабораторні дослідження, УЗД-діагностика, МР-томографія, рентгенографія та ін.), процедур та маніпуляцій, безпосередньо вартості рекомендованих препаратів. Після першого візиту до лікаря адміністратор підкаже вартість всіх призначень і допоможе спланувати подальші дії згідно висновку лікаря. Всі ціни доступні у розділі «Послуги та ціни»

Як записатися на прийом за медичним страховим полісом?

Для запису до нас на прийом за медичним страхуванням зверніться, будь ласка, в свою страхову компанію. Спеціалісти вашої страхової компанії узгодять для вас час візиту і обсяг послуг.

Ми співпрацюємо з такими страховими компаніями і асистинсами:

  • Альфа страхування
  • VUSO
  • ARX
  • Країна
  • Провідна
  • СОС Сервіс Україна
  • ТАС
  • Універсальна

Як записатись на прийом через НСЗУ, якщо є скерування від сімейного лікаря?

На даний час ми не співпрацюємо з НСЗУ.

Чи є знижки на послуги клініки?

Так, ми надаємо знижку 5% на всі послуги для пільгових категорій громадян за умови пред’явлення посвідчення та знижку 20% на повторну консультацію в призначений термін. Це зазначено в розділі «Послуги та ціни».

Скільки буде коштувати повторна консультація?

Ми надаємо знижку 20% на повторні консультації, якщо ви звертаєтесь в призначений термін. Це зазначено в розділі «Послуги та ціни».

Чи можете ви запропонувати лікування без пігулок?

Для деяких діагнозів немедикаментозне лікування виходить на перший план, але, нажаль, не повністю замінює медикаментозну підтримку. Наприклад, для остеоартрозу та остеохондрозу надзвичайно важливі фізичні вправи, а для подагри – дієта. Але цього не завжди достатньо.

Скільки коштує імунобіологічна терапія?

З 2021 року вартіть імунобіологічної терапії суттєво знизилась.

Чи робите ви ін’єкції гіалуронової кислоти? Скільки коштує?

Так, робимо, виключно під УЗ-наглядом та за призначенням нашого лікаря. Вартість послуг вказана в розділі «Послуги та ціни».

Чи можна здати аналізи крові та сечі в клініці?

Так, не забудьте прийти натщесерце до 11 ранку.

Чи можливо оформити лікарняний?

Для оформлення лікарняного вам необхідно звернутись до сімейного лікаря.

Чи можливо придбати медичні препарати в клініці?

Наразі ми не торгуємо медичними препаратами. За необхідності, наші партнерські аптеки забезпечать вас всім необхідним.

Чув про можливість безкоштовного лікування у клінічних дослідженнях. Що це таке?

Якщо говорити доступною мовою, клінічне дослідження — наукова робота, яка проводиться виключно спеціально підготовленими лікарями найвищої кваліфікації, для встановлення ефективності і безпеки нових лікарських засобів і методів лікування. Організатори клінічних досліджень оплачуюсь всі витрати. Клінічні дослідження дають, часом останній, шанс, надію десяткам тисяч пацієнтів, для яких звичне лікування недостатньо ефективно, викликає побічні дії або застосовувати заборонено в зв’язку з супутньою патологією.

Чи є гарантія на лікування?

Ми можемо гарантувати лише особистий підхід та використання в основі діагностичних підходів і схем лікування, крім власне клінічного досвіду, стандарти і протоколи МОЗ України, рекомендації Європейської Асоціації ревматологів та Американської колегії ревматологів з лікування ревматичних захворювань.

Як записатись до лікаря?

Клініка працює за попереднім записом. Наші телефони: +38 044 339-59-89, 068 100-74-79, 093 100-74-79, 095 288-74-79. Більше способів запису ви знайдете у розділі «Контакти».

Як до вас доїхати?

Клініка сучасної ревматології знаходиться неподалік від метро Осокорки на вулиці Дніпровська набережна, будинок 25, на перетині з вулицею А. Ахматової за будівлею з АТБ. Для орієнтиру наші сусіди ресторан Сarpaccio, кафе Chillout (жовтий навіс), клініка Інто-Сана та Центр ізраїльської стоматології (сині вивіски). Через дорогу від нас знаходиться великий ТРЦ River Mall із зручною парковкою. Більше детально дивіться у розділі «Контакти».

Якщо ви їдете через м. Осокорки з міста — краще сідати в останній вагон, якщо в місто — в перший вагон. Від м. Осокорки можна скористатись маршрутним таксі № 535 (м. Бориспільска — м. Вирліца — м. Харьківська — м. Позняки — м. Осокорки — м. Лівобережна) або автобусом № 87 (м. Осокорки — Дніпровська набережна — вул. Ю.Шумського — пр. П. Тичини — вул. А. Бучми — вул. Серафимовича — вул. Березняківська). Їхати 2 зупинки в напрямку Дніпровської набережної (уточнити у водія) до зупинки «Міський дозвільній центр» (відразу за перехрестям). Праворуч буде АТБ.

Якщо ви їдете через м. Лівобережна скористайтесь маршрутним таксі № 535. Їхати до зупинки «River Mall» (35–40 хвилин). Перейти на протилежну сторону та пройти в сторону перехрестя з вул. А. Ахматової. Або маршрутне таксі № 542 (вул. Луначарського — м. Лівобережна — вул. Раскової — пр. Воз’єднання — пл. Ленінградська — Харківське шосе — вул. Тростянецька — вул. А. Ахматової -вул. Драгоманова — вул. Княжий затон — вул. Дніпровська набережна — м. Осокорки). Вийти перед поворотом з вул. Княжий затон на вул. Дніпровська набережна та пройти пішки в сторону ТРЦ River Mall / вул. А. Ахматової.

Якщо в мене виникнуть питання після консультації, кому і як їх задати?

Ви завжди можете звернутись до служби підтримки за номером 044 339-59-89 або надіслати своє запитання на пошту ask@revmo.com.ua. Більше способів запису ви знайдете у розділі «Контакти».

Як передати лікуючому лікарю результати призначених досліджень/обстежень?

Ви завжди можете надіслати своє запитання з обстеженнями на пошту ask@revmo.com.ua. Будьте певні, що документи якісно відскановані і з ними можливо працювати лікарю. Неякісні фотографії документів та «скріни» з екрану смартфону не приймаються. Більше способів контакту ви знайдете у розділі «Контакти».

Чи потрібна підготовка до внутрішньосуглобової маніпуляції, скільки часу це займає і як довго я буду обмежений в рухах?

Внутрішньосуглобові маніпуляції не потребують спеціальної підготовки, крім звичайних гігієнічних процедур. Маніпуляція займає не більше 15 хвилин. За можливості, для маніпуляції краще обрати вільний день, щоб після маніпуляції була змога обійтись без зайвих навантаженнь на суглоб. Після маніпуляції протягом 15-30 хвилин бажано знаходитись в стані спокою та під наглядом медичного персоналу. Протягом 24 годин не мити суглоб, не наносити гелі чи мазі, не масажувати та обмежити навантаження на суглоб. Протягом 7-9 діб фіксувати суглоб еластичним бинтом чи ортезом. Якщо виникне біль або набряк суглобу, прикласти лід на 1 хвилину до місця проведення пункції та звернутись до лікуючого лікаря.