Внутрішньосуглобова ін’єкція препарату гіалуронової кислоти 2,5% / 3 мл (крім кульшового суглобу, однократна, під УЗ наглядом)
Застосування препаратів гіалуронової кислоти – ефективний та безпечний метод терапії внутрішньосуглобової патології, важлива складова комплексного лікування даної патології, що включає фармакологічні засоби, немедикаментозні методи та відповідну реабілітацію.
Внутрішньосуглобові ін'єкції препаратів гіалуронової кислоти, максимально наближеної за складом до природної, допомагають відновити властивості синовіальної рідини, зменшити больовий синдром, та призупинити розвиток дегенеративно-дистрофічних процесів внутрішньосуглобових структур – хрящів, менісків, зв'язок.
Гіалуронова кислота виконує широкий спектр функцій:
- Підтримує пружність, структурну цілісність та міцність хрящової тканини (входить до складу хондроцитів, специфічних клітин хряща).
- Забезпечує в'язкість, фактуру та сталість текучості синовіальної рідини, що знаходиться у суглобових порожнинах. Кислота входить до складу природної «змазки» хрящів.
- Бере участь у процесах клітинного поділу. Виступає як активатором, так і інгібітором процесу регенерації клітин шкіри, суглобів. Гіалуронова кислота регулює процес до етапу повного відновлення тканинної структури, не допускаючи надмірної проліферації клітин, їхнього неконтрольованого поділу.
- Внутрішньосуглобове введення препаратів гіалуронової кислоти – один із варіантів комплексної малоінвазивної допомоги, який вже довів свою ефективність на практиці, та має добрі віддалені результати з мінімальною кількістю ускладнень та індивідуальних реакцій.
Для чого потрібна процедура
Здоровий суглоб містить синовіальну рідину, до складу якої входить гіалуронова кислота. Також вона є природною та невід’ємною складовою хряща. При різних системних захворюваннях тканин, з переважним враженням суглобів, концентрація гіалуронової кислоти в синовіальній рідині та клітинах падає, призводячи до надмірного тертя суглобових поверхонь, порушенню їх живлення та відновлення і розвитку дегенеративних змін хрящової тканини, зв'язок та менісків. Звісно, відновити хрящ неможливо, проте, можливо значно покращити амортизаційну та рухову функцію суглобу.
Сутність методики – внутрішньосуглобове введення препарату синтезованої гіалуронової кислоти з максимально наближеним до природнього вмістом та молекулярною структурою гіалуронової кислоти безпосередньо в суглоб, що має досить помітний лікувальний та профілактичний ефект:
- покращення процесів обміну в тканинах суглобів;
- уповільнення руйнування хрящів та менісків;
- нормалізація амортизуючих властивостей суглоба та його оптимальне змащення;
- усунення запалення, набряклості і болю;
- стимуляція синтезу природного гіалуронату та відновлення складу синовіальної рідини;
- хондропротекція;
- покращення живлення тканин;
- загальне покращення стану пацієнта.
Основні показання до ін’єкцій гіалуронової кислоти
Ін’єкції можуть бути ефективними при таких захворюваннях та станах:
- Остеоартрит (в разі відсутності активного запалення).
- Артрози, в тому числі післятравматичні.
- Стан після оперативного втручання на суглобах.
- Період реабілітації після артроскопічних втручань на суглобах.
Протипоказання
- вагітність і період лактації (консультація з лікарем);
- алергія на компоненти препарату;
- гнійні захворювання суглобів та навколосуглобових тканин
- інфекційні захворювання як загальні, так і локальні враження шкіри в місці введення;
- загострення хронічних хвороб, термінальні стани;
- онкологічні захворювання (консультація з онкологом) тощо;
- будь-які хронічні хвороби серця, печінки, нирок у важкому стані.
Побічні дії та можливі ускладнення
При дотриманні рекомендацій від лікаря та заходів асептики-антисептики при введенні препарату, ускладнень майже не буває.
Але, винятки є:
- Індивідуальна алергічна реакція на препарат, зазвичай, проявляється – почервоніння, свербіж, набряк, больові відчуттями без точної локалізації.
- Гемартроз – крововилив у порожнину суглоба.
- Підшкірна гематома в місці ін’єкції препарату.
- Незначний біль у місці ін'єкції та помірне накопичення синовіальної рідини, що поступово зникає через декілька днів.
Методика
Основне їх призначення – це «протез» синовіальної рідини. В які суглоби можна вводити: плечовий, ліктьовий, кистьовий, колінний, гомілковостопний.
Особливість вказаного препарату гіалуронової кислоти 2.5% 3 мл полягає саме в особливості структури молекули даного препарату, його молекулярної маси та об’єму його в шприці. Як правило, такі препарати мають перехресно-зв’язану гіалуронову кислоту високої молекулярної маси 1000 кДа та 2000 кДа, така гіалуронова кислота більш щільна, краще «тримає» форму і надовше затримується в суглобі. Такі препарати містять гіалуронову кислоту більш низької молекулярної маси 500 кДа, яка має трофічну і більш швидку дію.
Поєднання високої щільності, концентрації і особливої обробки молекул гіалуроновї кислоти дозволяє препарату відігравати роль «ендопротезу» відразу після ін’єкції, а також довго залишатися всередині порожнини суглоба, не проникати через синовіальну оболонку і залишатися бвльш тривалий час захищеним від дії гіалуронідази.
Відповідно, введення препарату обмежується 1 введенням в суглоб 1 раз на 6-12 місяців. Частота введення препарату в суглоб визначається лікарем відповідно до індивідуальних потреб пацієнта. Одночасно можна вводити препарат в декілька суглобів.
Але, слід пам’ятати, що після введення цього препарату, больові відчуття можуть посилитись і деякий час бентежити пацієнта, особливо при важкій ступені остеоартриту.
Процедура проводиться досвіченим лікарем, обов’язково під УЗ-контролем, щоб забезпечити надійне надходження препарату в суглоб.
Поведінка після процедури
- Слідкуйте, щоб місце ін'єкції залишалося сухим, і тримайте його закритим чистою пов'язкою на протязі 24 годин.
- Не приймайте гарячу ванну, не відвідуйте сауну, не плавайте та не занурюйтесь у воду протягом доби після процедури.
- У місці ін'єкції можуть бути болісні відчуття протягом кількох днів. Запитайте свого лікаря, які вам можна приймати знеболювальні ліки.
- Запитайте у свого лікаря, чи потрібно вам утримуватися від якихось занять чи рухів, наприклад, від довгого стояння, бігу або підняття ваги, активних занять спортом.
- Не накладайте теплі або гарячі компреси на місце ін'єкції протягом 24 годин після процедури.
- Ви можете відчувати скутість у коліні, або у вас може виникати пружне відчуття при ходьбі. Це може тривати 2-3 днів.
- Ви можете прикладати до колін холодний компрес на 10-15 хвилин кожні 4 години, щоб усунути дискомфорт.
- Після ін'єкції ви можете прийняти свої звичайні рецептурні або безрецептурні знеболюючі ліки, які допоможе вам зняти біль.
- Не наносьтена місце ін'єкції креми або ліки місцевої дії (які наносяться безпосередньо на шкіру) протягом 24 годин.
Також в розділі «Малоінвазивні лікарські маніпуляції»
Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:
Попередній запис за телефонами: