Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:
Попередній запис за телефонами:
Графік роботи:Пн.–пт. з 8:30 до 20:00 / Сб. з 9:00 до 15:00 / Нд. - вих.
Графік роботи:Пн.–пт. з 8:30 до 20:00 / Сб. з 9:00 до 15:00 / Нд. - вих.
Запитання та відповіді:
Подагра — запальне захворювання суглобів, характеризується раптовим, гострим больовим синдромом в першому пальці стопи, з його почервонінням і неможливістю наступити на стопу.
Напад подагри може статися раптово, часто це буває ввечері. Характерна ознака подагри —запалення великого пальця стопи, але можуть страждати і інші суглоби.
Якщо Ви відчуваєте раптовий гострий біль в першому пальці стопи з його припуханням і почервонінням, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря-ревматолога. Найчастіше, пацієнти помилково звертаються до хірурга або травматолога.
Подагра виникає внаслідок тривалого періоду високого рівня сечової кислоти в крові, яка з часом накопичується в суглобі у вигляді кристалів уратів, що пошкоджують синовіальну оболонку і викликають гостре запалення.
Сечова кислота утворюється в нашому організмі, а також надходить в продуктах (м'ясі молодих тварин і птахів, жирних сортах риби і морепродуктів). Алкоголь, солодкі фрукти і овочі з великим вмістом фруктози — блокують виведення сечової кислоти, що сприяє підвищенню її рівня в крові.
В організмі сечова кислота розчиняється і виводиться нирками з сечею. Але при різних захворюваннях сечова кислота може накопичуватися в організмі. Також кристали уратів осідають у нирках і можуть призводити до розвитку сечокам'яної хвороби, нефриту і розвитку ниркової недостатності.
Об'єктивний огляд: дозволить визначити кількість уражених суглобів, наявність хворобливості при пальпації, набряку і почервоніння шкіри над запаленим суглобом.
Також лікар при огляді може виявити на вушних раковинах тофуси (випадіння кристалів сечової кислоти в м'яких тканинах), рідше тофуси можна визначити в ділянці ліктьових та інших суглобів.
Лабораторні методи дослідження
Інструментальні методи дослідження
УЗД суглобів: визначить наявність надлишкової рідини та кристалів сечової кислоти в суглобі.
Рентгенографія суглобів: на ранніх стадіях може бути не інформативним дослідженням, але з часом з'являються характерні зміни в кістках, що утворюють суглоб.
Комп'ютерна томографія: метод дослідження дозволяє на ранніх етапах подагри підтвердити діагноз.
На будь-якій стадії подагри найефективнішим лікувальним методом є суворе дотримання антиподагричної дієти з виключенням м'ясних і морепродуктів, алкоголю (особливо горілки і пива), солодких фруктів і овочів з великим вмістом фруктози.
Питний режим дуже важливий для зменшення концентрації сечової кислоти в крові і поліпшення її виведення, рекомендований обсяг рідини до 2-2,5 л на добу при відсутності протипоказів. Бажано лужне пиття (Лужанська, Поляна, Боржомі та ін.) або вода з лимоном.
Для купірування нападу подагри використовують нестероїдні протизапальні препарати протягом 10-14 днів, при відсутності протипоказів до їх призначення. Тривалий прийом нестероїдних протизапальних препаратів небажаний через розвиток побічних дій.
Також можна використовувати колхіцин, особливо в перші 12 годин, потім він буде неефективний. Приймають колхіцин до купірування нападу або до розвитку побічних ефектів (у вигляді проносу). Для тривалого лікування подагри колхіцин не підходить через токсичну дію на печінку.
При неефективності нестероїдних протизапальних препаратів або наявність протипоказів до них, можна використовувати глюкокортикоїди, як на короткий період лікування, так і тривалим курсом.
Надалі після купірування нападу призначаються препарати для зниження рівня сечової кислоти в крові, такі як алопуринол, аденурік.
Також для купірування нападу подагри використовується сучасне лікування препаратами імунобіологічної терапії у вигляді підшкірних ін'єкцій: іларіс (канакінумаб), кінерет (анакінра).
Необхідно регулярне спостереження у ревматолога, нефролога або уролога, кардіолога.
При раптовому нападі подагри необхідно надати повний спокій хворобливому суглобу, прикласти холод і в жодному разі не гріти суглоб!
Прийняти знеболюючий препарат (парацетамол, дексалгін, ібупрофен) і звернутися до ревматолога.
Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:
Попередній запис за телефонами: