Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:
Попередній запис за телефонами:
Графік роботи:Пн.–пт. з 8:30 до 20:00 / Сб. з 9:00 до 15:00 / Нд. - вих.
Графік роботи:Пн.–пт. з 8:30 до 20:00 / Сб. з 9:00 до 15:00 / Нд. - вих.
Запитання та відповіді:
Системний червоний вовчак (СЧВ) – це хронічне аутоімунне запальне захворювання, яке виникає внаслідок атаки імунної системи на власні тканини і органи. Запалення при СЧВ може торкнутися багатьох органів і систем, включаючи суглоби, шкіру, нирки, клітини крові, мозок, серце і легені.
СЧВ часто важко діагностувати, тому що ознаки і симптоми можуть імітувати симптоми багатьох інших захворювань. Важлива ознака вовчака – шкірний висип, який нагадує крила метелика, що розгортається по обох щоках – зустрічається у багатьох, але не у всіх випадках захворювання. Деякі люди народжуються зі схильністю до розвитку вовчака, який може розвинутись після інфекції, прийому певних препаратів або під впливом ультрафіолету.
Ознаки та симптоми захворювання можуть розвиватися раптово або поступово, можуть бути легкими або важкими, тимчасовими або постійними. Не існує двох ідентичних випадків СЧВ. Симптоми вовчака будуть залежати від того, на які системи та органи впливає хвороба.
Найбільш поширеними симптомами є:
Зверніться до лікаря, якщо у Вас виник незрозумілий висип, що супроводжується лихоманкою, тривалий біль у м'язах або суглобах, підвищена втомлюваність.
Точної і єдиною причини, що приводить до розвитку СЧВ на сьогоднішній день не існує. Ймовірно, розвиток захворювання є результатом поєднання генетичної схильності і факторів навколишнього середовища. Тобто, у людей із спадковою схильністю до вовчака може розвинутися хвороба, коли вони вступають в контакт з навколишнім середовищем, що може спровокувати розвиток захворювання. Однак причина вовчака в більшості випадків невідома.
Запалення, що викликає вовчак, може торкнутися багато ділянок Вашого тіла, в тому числі:
Діагностика вовчака важка, тому що ознаки і симптоми значно відрізняються у окремих осіб. Жоден тест не може діагностувати СЧВ на 100%. Поєднання симптомів, аналізів крові, сечі, результатів фізикального, інструментального обстеження допоможе привести до вірного діагнозу.
Рентгенографія грудної клітки. Зображення може виявити тіні, які вказують на наявність рідини або запалення в легенях.
ЕхоКГ. Використовуються ультразвукові хвилі для отримання зображень Вашого серця в реальному часі. Метод перевіряє наявність проблем з клапанами і багато інших частин серця.
Біопсія. Вовчак часто вражає нирки, і лікування може варіюватися в залежності від типу пошкодження. У деяких випадках необхідно протестувати невеликий зразок тканини нирок, щоб визначити, яке лікування буде оптимальним.
Розгорнутий аналіз крові. Цей тест вимірює кількість еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів, а також кількість гемоглобіну. Результати можуть вказувати на наявність анемії, яка зазвичай виникає при вовчаку. Може спостерігатися низький рівень лейкоцитів або тромбоцитів. Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) – швидкість, з якою червоні кров'яні клітини осідають на дно пробірки через годину. Більш високий показник вказує на запалення.
Оцінка функції нирок і печінки (АЛТ, АСТ, білірубін, креатинін, сечовина, сечова кислота).
Загальний аналіз сечі. Дослідження зразка сечі може показати підвищений рівень білка або еритроцитів, що вказує на пошкодження нирок.
Тест на антиядерні антитіла (AНA). У більшості людей з вовчаком є ці антитіла (позитивний тест на АНА), проте у осіб з позитивними АНА може не бути вовчака. Якщо у вас позитивний результат тесту на АНА, ревматологи рекомендують більш специфічне виявлення антитіл.
Лікування вовчака залежить від ступеня пошкоджених органів і активності захворювання, необхідно ретельно обговорити переваги і ризики лікування з вашим ревматологом. Лікарські препарати, найбільш часто використовувані для контролю вовчака, включають:
Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Застосовуються при болю в суглобах, м'язах, лихоманці.
Антималярійні препарати. Найчастіше використовується гідроксихлорохін. Побічні ефекти можуть включати розлади з боку шлунково-кишкового тракту і, дуже рідко, пошкодження сітківки ока (саме тому необхідний контроль офтальмолога 1 раз на 6 місяців).
Глюкокортикоїди. Преднізолон та інші типи глюкокортикоїдів зменшують запалення, але часто викликають довгострокові побічні ефекти, включаючи збільшення ваги, крихкість кісток (остеопороз), високий кров'яний тиск, діабет і підвищений ризик розвитку інфекцій. Ризик побічних ефектів збільшується зі збільшенням дози і довгостроковості терапії.
Імуносупресанти. Приклади препаратів включають азатіоприн, мікофенолату мофетил, лефлуномід і метотрексат. Потенційні побічні ефекти включають підвищений ризик інфекцій, пошкодження печінки, зниження фертильності і підвищений ризик розвитку пухлиноподібних утворень.
Регулярно звертайтеся до лікаря. Регулярні огляди можуть допомогти вашому ревматологу запобігти загострення і будуть корисними у вирішенні повсякденних проблем зі здоров'ям, таких як стрес, дієта, фізичні вправи і Ваше повсякденне життя.
Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:
Попередній запис за телефонами: