Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

Азатіоприн

Азатіоприн – це антинеопластичний та імуномодулюючий засіб.

Клінічне застосування азатіоприну

Протипокази до застосування

Протипоказаний хворим з відомою гіперчутливістю до азатіоприну та інших компонентів препарату. Гіперчутливість до 6-меркаптопурину.

Особливості застосування

Рекомендується протягом перших 8 тижнів лікування азатіоприном щотижня або частіше (при застосуванні високих доз або при наявності тяжкої ниркової та/або печінкової недостатності) проводити клінічний аналіз крові, включаючи підрахунок тромбоцитів. У подальшому частоту аналізу крові можна зменшити до 1 разу на 1-3 місяці.

Під час лікування азатіоприном необхідно періодично проводити дослідження печінкової функції. Для пацієнтів із попереднім захворюванням печінки або тих, хто отримує іншу потенційно гепатотоксичну терапію, рекомендується більш частий контроль.

Спосіб застосування та дози

Початкова доза становить 1-3 мг/кг маси тіла на добу, і її слід коригувати у цих межах залежно від захворювання, клінічної відповіді (яка може не проявлятися протягом тижнів або місяців лікування) та гематологічної толерантності.

При появі терапевтичного ефекту підтримуюча доза зменшується до рівня, при якому цей терапевтичний ефект підтримується. Підтримуюча доза може бути у межах від менше 1 мг/кг маси тіла до 3 мг/кг маси тіла на добу залежно від клінічного стану та індивідуальної відповіді пацієнта, включаючи гематологічну толерантність.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Їжа, молоко та молочні продукти

Препарат не слід приймати разом з молоком або молочними продуктами, тому що це може призвести до зниження концентрації препарату в плазмі крові.

Цитостатики/мієлосупресори

У разі можливості слід уникати одночасного застосування з цитостатиками та препаратами з мієлосупресивним ефектом. Є повідомлення про виникнення серйозних гематологічних змін при їх одночасному застосуванні.

Алопуринол/оксипуринол/тіопуринол та інші інгібітори ксантиноксидази

При одночасному застосуванні препаратів знижується швидкість катаболізму азатіоприну.

Аміносаліцилати

При одночасному прийомі з похідними аміносаліцилатів необхідно розглядати можливість зниження дозувань азатіоприну.

Метотрексат

У разі прийому азатіоприну разом із високими дозами метотрексату необхідно регулювати дозування для підтримки належного рівня лейкоцитів у крові.

Препарати, що блокують нервово-м’язову передачу

Азатіоприн посилює нервово-м’язову блокаду, спричинену деполяризуючими агентами. Тому не рекомендується їх одночасне застосування.

Антикоагулянти

Повідомлялося про пригнічення антикоагулянтного ефекту варфарину та аценокумаролу у разі їх прийому разом з азатіоприном. Під час одночасного прийому антикоагулянтів з азатіоприном рекомендується ретельно проводити коагуляційні проби.

Не рекомендується одночасний прийом рибавірину та азатіоприну. Рибавірин може знижувати ефективність та підвищувати токсичність азатіоприну.

Можливі побічні ефекти

Найважливіші побічні реакції включають: пригнічення кісткового мозку, що найчастіше проявляється у вигляді лейкопенії, тромбоцитопенії або анемії; вірусні, грибкові та бактеріальні інфекції; небезпечне для життя ураження печінки, гіперчутливість, синдром Стівенса - Джонсона та токсичний епідермальний некроліз.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Фертильність

Специфічний вплив лікування азатіоприном на фертильність людини невідомий.

Вагітність

Була продемонстрована значна трансплацентарна та трансамніотична передача азатіоприну та його метаболітів від матері до плода.

Азатіоприн не слід призначати вагітним або жінкам, які можуть завагітніти у найближчому майбутньому, без ретельної оцінки переваги очікуваної користі над можливим ризиком застосування препарату, але за рекомендаціями ACR (американський колегіум ревматологів), азатіоприн можливо приймати до та під час вагітності.

Годування груддю

Жінкам, які приймають азатіоприн, умовно рекомендовано продовжити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Даних щодо впливу азатіоприну на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами немає, і він не може бути передбаченим з огляду на фармакологічні особливості препарату.

Вакцинація

Імуносупресивна активність азатіоприну може мати атиповий та потенційно негативний вплив на дію живих вакцин, тому застосування живих вакцин хворим не рекомендується щонайменше ще 3 місяці після закінчення лікування азатіоприном.

Можлива послаблена відповідь на неживі вакцини; подібна реакція спостерігалася на вакцину від гепатиту В при введенні її хворим, які лікувалися комбінацією азатіоприну та глюкокортикоїдів.

Для більш детальної інформації зверніться до інструкції даного препарату.

Записатися на прийом

Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:

Попередній запис за телефонами: