Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

Цертолізумаб

Цертолізумаб пегол – імунобіологічний хворобомодифікуючий протиревматичний препарат, рекомбінантне, гуманізоване антитіло проти фактору некрозу пухлин альфа (TNFα), кон'юговане з поліетиленгліколем.

Показання до застосування

Ревматоїдний артрит

Цертолізумабу пегол у комбінації з метотрексатом (МТХ) показаний для:

  • лікування активного ревматоїдного артриту (РА) від помірного до тяжкого ступеня у дорослих пацієнтів, коли відповідь на класичні хворобомодифікуючі протиревматичні препарати (ХМПРП), включно з МТХ, була неадекватною. Цертолізумабу пегол можна призначати як монотерапію у разі непереносимості МТХ або коли продовження лікування МТХ є недоцільним;
  • лікування тяжкого, активного та прогресуючого РА у дорослих, які раніше не отримували лікування МТХ або іншими ХМПРП.

Було показано, що цертолізумабу пегол знижує швидкість рентгенологічного прогресування ураження суглобів, а також покращує фізичну функцію при застосуванні в комбінації з МТХ.

Аксіальний спондилоартрит

Цертолізумабу пегол призначається з метою лікування дорослих пацієнтів з тяжким активним аксіальним спондилоартритом, що включає:

  • анкілозивний спондиліт (АС) (також відомий як рентгенологічний аксіальний спондилоартрит). Дорослі з тяжким активним АС, які мали неадекватну відповідь на лікування або є непереносимість нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП).
  • аксіальний спондилоартрит без рентгенологічних ознак АС (також відомий як нерадіографічний аксіальний спондилоартрит, АС без рентгенологічних ознак). Дорослі з тяжким активним аксіальним спондилоартритом без рентгенологічних ознак АС, але з об'єктивними ознаками запалення у вигляді підвищеного рівня С-реактивного білка (СРБ) і/або магнітно-резонансної томографії (МРТ), які мали неадекватну відповідь на НПЗП або непереносимість НПЗП.

Псоріатичний артрит

Цертолізумабу пегол у комбінації з МТХ призначають з метою лікування активного псоріатичного артриту у дорослих, коли відповідь на попередню терапію (ХМПРП) була неадекватною.

Цертолізумабу пегол можна призначати як монотерапію у разі непереносимості метотрексату або у разі недоцільності продовження лікування метотрексатом.

Бляшковий псоріаз

Цертолізумабу пегол призначають з метою лікування бляшкового псоріазу від помірного до тяжкого ступеня у дорослих, які є є кандидатами для системної терапії.

Протипоказання до застосування

  • Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.
  • Активний туберкульоз або інші тяжкі інфекції, такі як сепсис або опортуністичні інфекції.
  • Серцева недостатність від помірної до тяжкої (класи III/IV за NYHA).

Спосіб застосування та дози

Тривалість лікування, дозування та правила прийому визначається тільки лікарем.

Навантажувальна доза

Ревматоїдний артрит

Рекомендована початкова доза препарату цертолізумабу пегол для дорослих пацієнтів становить 400 мг (вводити у вигляді 2 підшкірних ін'єкцій по 200 мг кожна) на 0, 2 та 4 тижні.

При ревматоїдному та псоріатичному артриті слід продовжувати прийом МТХ під час лікування препаратом цертолізумабу пегол, якщо це доцільно.

Підтримуюча доза

Ревматоїдний артрит

Після прийому стартової дози рекомендована підтримуюча доза препарату цертолізумабу пегол для дорослих пацієнтів з ревматоїдним артритом становить 200 мг кожні 2 тижні.

Після підтвердження клінічної відповіді можна призначити альтернативну підтримуючу дозу 400 мг кожні 4 тижні.

Під час лікування препаратом цертолізумабу пегол слід продовжувати прийом МТХ, якщо це доцільно.

Аксіальний спондилоартрит

Після прийому стартової дози рекомендована підтримуюча доза препарату цертолізумабу пегол для дорослих пацієнтів з аксіальним спондилоартритом становить 200 мг кожні 2 тижні або 400 мг кожні 4 тижні.

Після щонайменше 1 року лікування препаратом цертолізумабу пегол для пацієнтів зі стійкою ремісією можна розглянути можливість зниження підтримуючої дози до 200 мг кожні 4 тижні.

Псоріатичний артрит

Після прийому стартової дози рекомендована підтримуюча доза препарату цертолізумабу пегол для дорослих пацієнтів з псоріатичним артритом становить 200 мг кожні 2 тижні.

Після підтвердження клінічної відповіді можна призначити альтернативну підтримуючу дозу дозування 400 мг кожні 4 тижні.

Під час лікування препаратом цертолізумабу пегол слід продовжувати прийом МТХ, якщо це доцільно.

Для вищезазначених показань наявні дані свідчать про те, що клінічна відповідь зазвичай досягається протягом перших 12 тижнів лікування.

Продовження терапії слід ретельно переглянути у випадках, якщо не спостерігається терапевтичного ефекту протягом перших 12 тижнів лікування.

Бляшковий псоріаз

Після початкової дози підтримуюча доза препарату цертолізумабу пегол для дорослих пацієнтів з бляшковим псоріазом становить 200 мг кожні 2 тижні.

Для пацієнтів з недостатньою відповіддю можна розглянути дозу 400 мг кожні 2 тижні.

Наявні дані щодо дорослих пацієнтів з бляшковим псоріазом свідчать про те, що клінічна відповідь зазвичай досягається протягом перших 16 тижнів лікування.

Продовження терапії слід ретельно переглянути у випадку, якщо не спостерігається терапевтичного ефекту протягом перших 16 тижнів лікування.

У деяких пацієнтів з початковою частковою відповіддю стан може згодом покращитися при продовженні лікування після 16 тижнів.

Пропущена доза

Пацієнтам, які пропустили дозу, слід порекомендувати ввести наступну дозу препарату цертолізумабу пегол, як тільки вони згадають про це, а потім продовжити введення наступних доз згідно з інструкцією.

Особливі групи населення

Діти та підлітки (< 18 років)

Безпека та ефективність застосування препарату цертолізумабу пегол дітям та підліткам віком до 18 років не встановлені.

Використання препарату цертолізумабу пегол у педіатричній популяції не рекомендоване.

Пацієнти літнього віку (≥ 65 років)

Корекція дози не потрібна. Популяційні фармакокінетичні аналізи не виявили впливу віку.

У клінічних дослідженнях спостерігалася, очевидно, вища частота інфекцій у пацієнтів віком ≥ 65 років порівняно з молодшими пацієнтами, хоча досвід з цього приводу обмежений.

Слід дотримуватися обережності при лікуванні пацієнтів літнього віку і особливу увагу слід приділяти виникненню інфекцій.

Ниркова та печінкова недостатність

Цимзію не досліджували у цих популяціях пацієнтів. Жодних рекомендацій щодо дозування не може бути надано.

Особливості щодо застосування

Інфекції

Пацієнти повинні перебувати під ретельним наглядом для виявлення ознак і симптомів інфекцій, у тому числі туберкульозу, до, під час і після лікування препаратом цертолізумабу пегол. Оскільки виведення цертолізумабу пеголу може тривати до 5 місяців, моніторинг слід продовжувати протягом усього цього періоду.

Лікування препаратом цертолізумабу пегол не можна розпочинати у пацієнтів з клінічно значущою активною інфекцією, при наявності хронічних або локалізованих інфекцій, доки інфекцію не буде взято під контроль.

Пацієнти, у яких розвивається нова інфекція під час лікування препаратом цертолізумабу пегол, повинні перебувати під ретельним наглядом.

Застосування препарату цертолізумабу пегол слід припинити, якщо у пацієнта розвивається нова серйозна інфекція, доки інфекцію не буде взято під контроль.

Лікарям слід з обережністю розглядати можливість застосування препарату цертолізумабу пегол пацієнтам з рецидивними або опортуністичними інфекціями в анамнезі або з супутніми захворюваннями, які можуть сприяти розвитку інфекцій, а також під час застосування супутніх імуносупресивних препаратів.

Пацієнти з ревматоїдним артритом можуть не мати типових симптомів інфекції, в т.ч. лихоманку, через своє захворювання та супутні лікарські засоби.

Туберкульоз

Перед початком терапії препаратом цертолізумабу пегол всі пацієнти повинні пройти обстеження на наявність активної або неактивної (латентної) туберкульозної інфекції, яке включає: детальний збір анамнезу, скринінгові лабораторні тести та рентгенографію органів грудної клітки.

Якщо активний туберкульоз діагностовано до або під час лікування, терапію препаратом цертолізумабу пегол не можна розпочинати та необхідно припинити.

Якщо діагностовано латентний туберкульоз, необхідно розпочати відповідну протитуберкульозну терапію до початку лікування препаратом цертолізумабу пегол згідно з місцевими рекомендаціями.

Біологічні тести для скринінгу туберкульозу слід розглянути перед початком лікування препаратом цертолізумабу пегол, якщо існує будь-яка потенційна латентна туберкульозна інфекція, незалежно від вакцинації БЦЖ.

Пацієнтів слід проінструктувати про необхідність звернення до лікаря у разі появи ознак/симптомів (наприклад, постійного кашлю, виснаження/ втрата ваги, субфебрильна температура, млявість), що вказують на туберкульозну інфекцію, виникають під час або після терапії препаратом цертолізумабу пегол.

Реактивація вірусу гепатиту В (ВГВ)

Перед початком лікування препаратом цертолізумабу пегол пацієнти повинні пройти тестування на вірус гепатиту В.

Пацієнтам, у яких позитивний результат тесту на ВГВ-інфекцію, рекомендується проконсультуватися з інфекціоністом.

Носії ВГВ, які потребують лікування препаратом цертолізумабу пегол, повинні перебувати під ретельним наглядом з метою виявлення ознак та симптомів активної інфекції ВГВ під час терапії та протягом декількох місяців після її завершення.

Якщо у пацієнта відбувається реактивація ВГВ, цертолізумабу пегол слід відмінити та розпочати ефективну противірусну терапію з відповідним підтримуючим лікуванням.

Злоякісні новоутворення та лімфопроліферативні розлади

З огляду на сучасні знання, не можна виключити можливий ризик розвитку лімфом, лейкемії або інших злоякісних новоутворень у пацієнтів, які отримують лікування антагоністом ФНП.

Існує підвищений фоновий ризик виникнення лімфоми та лейкемії у пацієнтів з ревматоїдним артритом з довготривалим, високоактивним перебігом, що ускладнює оцінку ризику.

Рак шкіри

Повідомлялося про випадки меланоми та карциноми клітин Меркеля у пацієнтів, які отримували лікування антагоністами ФНП, в т.ч. цертолізумабу пегол.

Рекомендується періодичний огляд шкіри, особливо пацієнтам з факторами ризику розвитку раку шкіри.

Злоякісні новоутворення у дітей

Повідомлялося про випадки злоякісних новоутворень, у тому числі з летальним наслідком, у дітей, підлітків та молодих людей (віком до 22 років), які отримували антагоністи ФНП-альфа (початок терапії ≤ 18 років) у постмаркетинговому періоді.

Приблизно половину випадків становили лімфоми. Інші випадки представляли різноманітні злоякісні новоутворення і включали рідкісні злоякісні новоутворення, що зазвичай асоціюються з імуносупресією.

Ризик розвитку злоякісних новоутворень у дітей та підлітків, які отримують лікування антагоністами ФНП не можна виключати.

Повідомлялося про випадки гепатоспленозної Т-клітинної лімфоми (HSTCL) у пацієнтів які отримували лікування антагоністами ФНП.

Цей рідкісний тип Т-клітинної лімфоми має дуже агресивний перебіг захворювання і зазвичай призводить до летального результату.

Більшість повідомлень про випадки застосування антагоністів ФНП спостерігалися у підлітків та молодих дорослих чоловіків з хворобою Крона або неспецифічним виразковим колітом. Майже всі ці пацієнти отримували лікування імуносупресантами азатіоприном та/або 6-меркаптопурином одночасно з антагоністом ФНП під час або до встановлення діагнозу.

Ризик розвитку гепатоспленозної Т-клітинної лімфоми у пацієнтів, які отримують лікування препаратом цертолізумабу пегол, не можна виключити.

Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ)

Слід дотримуватися обережності при застосуванні будь-якого антагоніста ФНП у пацієнтів із ХОЗЛ, а також у пацієнтів з підвищеним ризиком розвитку злоякісних новоутворень через інтенсивне паління.
Застійна серцева недостатність

Цертолізумабу пегол протипоказаний при помірній або тяжкій серцевій недостатності.

Цертолізумабу пегол слід з обережністю застосовувати пацієнтам з легкою серцевою недостатністю (клас I/II за класифікацією NYHA).

Лікування препаратом цертолізумабу пегол необхідно припинити пацієнтам, у яких розвиваються нові або погіршуються симптоми застійної серцевої недостатності.

Неврологічні явища

Застосування антагоністів ФНП асоціювалося з рідкісними випадками нового виникнення або загострення клінічних симптомів та/або рентгенологічних ознак демієлінізуючого захворювання, в т.ч. розсіяний склероз.

У пацієнтів з вже наявними або нещодавно виявленими демієлінізуючими розладами, користь та ризики лікування антагоністами ФНП слід ретельно зважити перед початком терапії препаратом цертолізумабу пегол.

Чутливість до латексу

Захисний екран голки всередині з’ємного ковпачка попередньо заповненого шприца з препаратом цертолізумабу пегол містить похідне натурального каучукового латексу.

Контакт з натуральним каучуковим латексом може спричинити тяжкі алергічні у людей, чутливих до латексу.

Аутоімунні захворювання

Лікування препаратом цертолізумабу пегол може призвести до утворення антинуклеарних антитіл (АНА) та, у поодиноких випадках, до розвитку вовчакоподібного синдрому.

Вплив довготривалого лікування препаратом цертолізумабу пегол на розвиток аутоімунних захворювань невідомий.

Якщо після лікування препаратом цертолізумабу пегол у пацієнта з'являються симптоми, що вказують на розвиток вовчакоподібного синдрому, лікування необхідно припинити.

Цертолізумабу пегол не досліджувався у популяції хворих на системний червоний вовчак.

Аналіз активованого часткового тромбопластинового часу (АЧТЧ)

У пацієнтів, які отримували цертолізумабу пегол, було виявлено порушення результатів деяких коагуляційних аналізів.

Цертолізумабу пегол може спричиняти помилково підвищені результати аналізу АЧТЧ у пацієнтів без порушень коагуляції.

Немає доказів того, що терапія цертолізумабу пеголом впливає на коагуляцію in vivo.

Якщо пацієнт отримує цертолізумабу пегол, слід приділяти ретельну увагу інтерпретації аномальних результатів коагуляції.

Можливі побічні реакції

Найчастіше повідомлялося про розвиток наступних небажаних явищ:

  • бактеріальні (в т.ч. абсцес) або вірусні (в т.ч. оперізувальний герпес, вірус папіломи, грип) інфекції;
  • панцитопенія, лейкопенія (нейтропенія, лімфопенія);
  • нудота;
  • гіпертензія;
  • підвищення рівня печінкових ферментів (АЛТ, АСТ) та гепатит;
  • шкірні висипання;
  • лихоманка;
  • слабкість та втомлюваність;
  • шкірний свербіж;
  • реакції у місці введення (почервоніння, свербіж, біль, набряк, гематома або синець).

Припиніть прийом лікарського засобу та негайно зверніться до лікаря, якщо з'явилися ознаки алергічних реакцій (свербіж, кропив’янка, висип/почервоніння шкіри, набряк обличчя, утруднене дихання).

Якщо у вас виникли будь-які побічні ефекти, припиніть прийом лікарського засобу та негайно повідомте про це свого лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Одночасне застосування з іншими біологічними препаратами та іншими видами терапії

При одночасному застосуванні анакінри (антагоніст рецептора інтерлейкіну-1) або абатацепту (блокатор ко-стимуляції Т-лімфоцитів, модулятор CD28) та антагоніста ФНП у клінічних дослідженнях повідомлялося про тяжкі інфекції та нейтропенію, без додаткових переваг порівняно з терапією лише антагоністами ФНП.

Тому застосування препарату цертолізумабу пегол в комбінації з анакінрою або абатацептом не рекомендується.

Супутнє лікування метотрексатом, кортикостероїдами, нестероїдними протизапальними засобами (НПЗП) та анальгетиками не впливало на фармакокінетику цертолізумабу пеголу.

Сумісне застосування препарату цертолізумабу пегол з метотрексатом не мало суттєвого впливу на фармакокінетику метотрексату.

Хірургічне втручання

Існує обмежений досвід щодо безпеки хірургічних процедур у пацієнтів, які отримували лікування препаратом цертолізумабу пегол.

Якщо планується хірургічне втручання, слід враховувати 14-денний період напіввиведення препарату цертолізумабу пегол.

Пацієнт, який потребує хірургічного втручання під час лікування препаратом цертолізумабу пегол, повинен перебувати під ретельним наглядом з метою вчасного виявлення й лікування можливих інфекцій .

Застосування у період вагітності та грудне вигодовування

Жінки репродуктивного віку

Для жінок дітородного віку слід розглянути можливість використання адекватної контрацепції.

Для жінок, які планують вагітність, можна розглянути можливість продовження контрацепції протягом 5 місяців після прийому останньої дози препарату цертолізумабу пегол через швидкість його виведення, але при цьому слід також враховувати необхідність лікування жінки.

Вагітність

Через пригнічення ФНПα препарат цертолізумабу пегол, який застосовують під час вагітності, може впливати на нормальну імунну відповідь у новонародженого.

Цертолізумабу пегол слід застосовувати під час вагітності лише у разі клінічної необхідності.

Рекомендується зачекати щонайменше 5 місяців після останнього введення препарату цертолізумабу пегол матері під час вагітності перед введенням живих ослаблених вакцин (наприклад, вакцини БЦЖ), за винятком випадків, коли користь від вакцинації явно переважає теоретичний ризик введення живих ослаблених вакцин немовлятам.

Грудне вигодовування

Цертолізумабу пегол можна застосовувати під час годування груддю.

Фертильність

Вплив на показники рухливості сперматозоїдів та тенденція до зменшення кількості сперматозоїдів у самців гризунів спостерігалися без суттєвого впливу на фертильність.

У клінічному дослідженні з оцінки впливу цертолізумабу пеголу на показники якості сперми 20 здорових осіб чоловічої статі були рандомізовані з метою отримання одноразової підшкірної дози 400 мг цертолізумабу пеголу або плацебо.

Протягом 14-тижневого спостереження не було виявлено жодних ефектів лікування цертолізумабу пеголу на показники якості сперми порівняно з плацебо.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Цертолізумабу пегол може мати незначний вплив на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами.

Запаморочення (в т.ч. головокружіння, розлади зору та втомлюваність) може виникнути після прийому цертолізумабу пеголу.

Вакцинація

Пацієнтам, які отримують лікування препаратом цертолізумабу пегол, можна робити щеплення, за винятком живих вакцин.

Дані про реакцію на щеплення живими вакцинами або вторинну передачу інфекції відсутні.

Живі вакцини не слід вводити одночасно з препаратом цертолізумабу пегол.

Передозування

Під час клінічних досліджень не спостерігалося жодної дозозалежної токсичності (багаторазові дози до 800 мг підшкірно та 20 мг/кг внутрішньовенно).

У випадках передозування рекомендується ретельне спостереження за пацієнтами для виявлення будь-яких побічних реакцій або ефектів, а також негайне розпочати відповідне симптоматичне лікування.

Для більш детальної інформації зверніться до інструкції даного препарату.

Записатися на прийом

Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:

Попередній запис за телефонами: