Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:
Попередній запис за телефонами:
Графік роботи:Пн.–пт. з 8:30 до 20:00 / Сб. з 9:00 до 15:00 / Нд. - вих.
Графік роботи:Пн.–пт. з 8:30 до 20:00 / Сб. з 9:00 до 15:00 / Нд. - вих.
Запитання та відповіді:
Інфекційний (септичний) артрит – запальний процес у суглобі, викликаний інфекційним агентом. Розвивається в результаті проникнення інфекційного агента в порожнину суглоба при пошкодженні шкіри, при наявності гострих або хронічних захворювань, викликаних стафілококом, стрептококом, кишковою паличкою, бета-гемолітичним стрептококом групи В та іншими бактеріями.
Найбільш схильні до розвитку інфекційного артриту діти до 1 року, підлітки та люди похилого віку. Найчастіше вражаються у вигляді моноартриту колінні, кульшові і плечові суглоби, рідше дрібні суглоби.
При інфекційному артриті відбувається пошкодження суглобового хряща і кісток ,що утворюють суглоб, тому своєчасне і адекватне лікування має велике значення для подальшої тактики лікування та прогнозу.
Захворювання починається гостро з лихоманки до 39 градусів і вище, гострим болем у суглобі, збільшенням його об’єму з обмеженням рухливості в ньому через напруження прилеглих м'язів, підвищенням температури та почервонінням шкіри в ділянці суглоба.
Раптовий початок з підвищенням температури до 38 градусів, різким болем і припуханням суглоба вимагає термінового звернення до лікаря-ревматолога.
Інфекційний артрит найчастіше може бути викликаний бактеріальною, рідше вірусною або грибковою інфекцією. Розвитку сприяють інфекції шкіри, сечовивідних шляхів, дихальних шляхів (туберкульозне ураження), захворювання шлунково-кишкового тракту. Рідше це пошкодження шкіри після ін'єкцій або хірургічних втручань в ділянці суглоба.
Несвоєчасне і неадекватне лікування призводить до виражених пошкоджень суглобових поверхонь з незворотним ушкодженням кісткової тканини, а також генералізації інфекції з розвитком сепсису (зараження крові), що може стати причиною до летальних наслідків.
Дослідження синовіальної рідини: дозволить підтвердити активність запального процесу, виявити збудник і визначити чутливість мікробів до антибактеріальних препаратів, необхідних для лікування.
Клінічний аналіз крові: визначить ознаки, характерні для гострого запального процесу.
УЗД суглоба: виявить наявність надлишкової рідини в суглобі, запалення сухожиль, зв'язок і м'яких тканин, що оточують суглоб. Наявність підколінної кісти Бейкера.
МРТ суглоба: більш детальне дослідження, на ранніх етапах дозволить визначити запалення кісткової тканини.
Проводиться пункція суглоба під ультразвуковим контролем з забором синовіальної рідини для її дослідження і визначення антибактеріальної терапії.
Призначення внутрішньовенного введення антибактеріальної терапії з подальшим її продовженням в таблетованій формі.
Артроскопічна операція зі встановленням дренажу для подальшого дренування (промивання) суглоба.
Стаціонарне лікування у відділенні кістково-гнійної хірургії.
При деструкції (руйнуванні) кісток, що утворюють суглоб, показано його ендопротезування.
Необхідно в найкоротший термін звернутися за медичною допомогою.
Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:
Попередній запис за телефонами: