Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

Сьогодні, присвятімо час відповіді на питання, які ми отримали від наших підписників стосовно вітаміну Д.

Питання: При рівні вітаміну Д – 11.3 нг/мл, чи достатньо пити 3 місяці дозу 8000 МО кожного дня?

Відповідь: рівень 11.3 нг/мл вважається дефіцитом вітаміну Д. Дози 8000 МО щоденно на 3 місяці буде достатньою для старту в лікуванні дефіциту вітаміну Д.

Питання: якщо 3 місяці вживати дозу 8000 щодня, чи потрібно робити перерви та регулярно контролювати рівень вітаміну Д?

Відповідь: через 3 місяці після вживання цієї дози обов’язково треба проконтролювати рівні вітаміну Д3 і, якщо вони знаходяться в межах цільової норми (30-50 нг/мл), то переходити на профілактичний безперервне застосування вітаміну Д3 в дозі 800-2000 МО на добу, з періодичним контролем 1 раз на 6 місяців. Якщо у такій ситуації наявні проблеми з шлунково-кишковим трактом, то вживання вітаміну Д буде безперервним.

Питання: якщо я планую худнути, чи треба припиняти прийом вітаміну Д3?

Відповідь: питання дещо неоднозначне, оскільки до нього є ціла низка запитань у мене, як у лікаря:

  • Яка доза вітаміну Д приймається?
  • Який рівень вітаміну Д3 був початковий і який зараз?
  • Яка вихідна маса тіла пацієнтки і який індекс маси тіла?
  • Чи є супутні хвороби?
  • Які методи схуднення плануються?

Загалом, ожиріння і надлишкова вага, навпаки є фактором ризику при застосуванні вітаміну Д, а, своєю чергою, недостатність вітаміну Д, не дасть повноцінно худнути. Вітамін Д3 – це жиророзчинний вітамін, тобто він буде накопичуватись у жировій тканині.Але! Якщо наявне ожиріння, то потрапивши у жирові клітини, вітамін Д там стає неактивним і жодної участі в процесах метаболізму прийняти просто не може. Саме тому, у пацієнтів з ожирінням профілактичні дози вітаміну Д становлять 4000 МО на добу, тоді як у людей з нормальною вагою – 800-2000 МО на добу. Логічно, що у ході схуднення, доза вітаміну Д буде нижчою.

Зауважу, що при інтенсивному схудненні, бажано здійснювати контроль рівня вітаміну Д в крові 1 раз в 3 місяці.

Питання: як впливає дефіцит вітаміну Д на кістково-м’язову тканину і чи можуть бути при цьому постійні болі в суглобах і хребті?

Відповідь: вітамін Д чинить на кістково-м’язову систему величезний вплив. Сучасні дослідження демонструють, що дефіцит вітаміну Д є однією з причин системного запалення. Дійсно, дефіцит вітаміну Д може супроводжуватись розповсюдженим м’язово-скелетним болем, проте не доведений його позитивний вплив на біль при остеоартрозі.

Питання: чи призводить дефіцит вітаміну Д до остеоартрозу і остеопорозу?

Відповідь: вітамін Д впливає на всмоктування кальцію і фосфору в кишківнику, тобто є одним з основних регуляторів фосфорно-кальцієвого обміну. Його дефіцит є одним з факторів ризику виникнення остеопорозу. Також, у поєднанні з препаратами кальцію, а також із специфічними антиостеопоротичними препаратами, вітамін Д входить в схеми лікування остеопорозу.

Якщо вам потрібна телеконсультація ревматолога, будь ласка, звертайтесь до Клініки сучасної ревматології.