Простий біль у спині чи ревматична хвороба / Реальна історія пацієнта
Друзі, до вашої уваги представляємо реальну історію пацієнта, яка розкаже, чому звичайний біль у спині може бути серйозною ревматичною хворобою.
Чоловік, 38 років, протягом 2-х років періодично відчував біль в нижній частині спини, переважно в попереково-крижовій ділянці. Цей біль часто турбував його після робочого дня на будівництві та проходив після сну та відпочинку. Іноді чоловік вживав диклофенак і відчував позитивний ефект.
З часом біль в попереку посилився, почав «віддавати» в ногу, у чоловіка періодично затерпали пальці на стопі, що вкрай заважало працювати. Тож, він звернувся до невролога. Після огляду чоловік був скерований на МРТ хребта, де була виявлена міжхребцева грижа в ділянці сегментів L5-S1.
Йому призначили консервативне лікування:
- нестероїдні протизапальні препарати (курсом);
- міорелаксанти;
- фізичні вправи;
- масаж.
Чоловік змінив роботу, почав ходити в басейн і в тренажерний зал. Згодом самопочуття значно покращилось і він був задоволений результатом.
Але, через 6 місяців чоловік знов звернувся до невролога з рецидивом больового синдрому. Тепер, окрім дискомфорту в попереково-крижовій ділянці, з’явився біль у сідницях і дещо змінився характер неприємних відчуттів (тепер біль турбував чоловіка вночі та зранку, не проходив після відпочинку і з’явилась потреба в щоденному застосуванні диклофенаку).
Після огляду невролог запідозрив у пацієнта запальний біль в спині й при огляді виявлялись позитивні симптоми сакроіліїту. Чоловік був скерований на МРТ крижово-клубових сполучень, де йому виявили двобічний сакроіліїт. Це стало поштовхом скерувати чоловіка до ревматолога.
Чоловік був оглянутий ревматологом і пройшов дообстеження. В аналізах крові відзначалось підвищення гострофазових показників (ШОЕ і СРБ), а також позитивний ген HLA-B-27.
Ревматолог виставив діагноз «аксіальний спондилоартрит». Враховуючи високу активність хвороби пацієнтові була призначена імунобіологічна терапія адалімумабом, що мало гарний клінічний і лабораторний ефект.
Цей клінічний випадок демонструє, що біль в нижній частині спини може мати різний характер і обізнаність спеціалістів щодо спондилоартриту в таких випадків значно пришвидшує діагностику, забезпечує вчасне скерування до ревматолога, адекватне лікування і гарний прогноз для пацієнта.
Тож, при появі болю в спині – зверніться до ревматолога, щоб одразу виключити ревматичну хворобу.
Якщо вам потрібна телеконсультація ревматолога, будь ласка, звертайтесь до Клініки сучасної ревматології.
Бережіть себе і будьте здорові!