Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

У лікарській практиці існує дві протилежні категорії пацієнтів: 

  • перша – занадто тривожні пацієнти, вони проходять безліч обстежень, мають купу скарг, проте стан їх здоровʼя цілком задовільний;
  • друга категорія включає пацієнтів, які, попри появу серйозних симптомів, не звертають увагу на них і себе з різних причин, продовжують займатись своїми буденними справами, ігноруючи важливі симптоми певної хвороби.

Сьогодні, ми з вами поговоримо про реальну повчальну історію пацієнта, яка покаже, що варто адекватно ставитись до свого фізичного стану та не ігнорувати появу проблем.

Жив собі активний 22-річний хлопець який займався східними бойовими мистецтвами, захоплювався сноубордом та регулярно відвідував басейн. Декілька разів він отримував травми спини та суглобів, але все одно продовжував тренування. Згодом, хлопець помітив, що біль у нижній частині спини (особливо у сідницях і попереку) став частіше з’являтися зранку і посилювався в спокої. Проходив дискомфорт під час фізичних навантажень, і помітивши це, хлопець ще більше підсилював навантаження. Періодично, при сильних болях, за порадою родичів хлопець вживав диклофенак і мав від цього хороший ефект.

До ревматолога він звернувся аж через 4 роки після появи симптомів, і то, лише тому, що правий колінний суглоб мав постійне запалення, почав розпухати лівий гомілковостопний суглоб, а пальці на правій стопі нагадували «сосиски».

З сімейного анамнезу з’ясувалося, що мама хлопця страждає на псоріаз.

  • При ретельному клінічному огляді були виявлені незначні псоріатичні висипання в ділянці волосистої частини голови.
  • При дообстеженні було відмічено підвищення гострофазових лабораторних показників ШОЕ і СРБ. 
  • На МРТ крижово-здухвинних сполучень був виявлений двобічний сакроіліїт, більше виражений праворуч. 
  • На рентгенографії крижово-здухвинних сполучень також вже були знайдені структурні зміни відповідних суглобів.

Враховуючи вищевказані симптоми, хлопцеві був виставлений діагноз псоріатичного спондилоартриту, з ураженням суглобів, дактиліти та двобічний сакроіліїт.

Для лікування було призначено комбіновану терапію метотрексату та імунобіологічної терапії. Через 3 місяці настав гарний клінічний ефект з покращенням усіх симптомів.

Проте, слід зауважити, що якби пацієнт звернувся раніше та не нехтував своїм здоровʼям, то ураження суглобів вдалося б попередити.

Тож, не нехтуйте будь-якими симптомами, вчасно звертайтесь по консультацію до фахівців, адже це дозволить попередити неприємності у майбутньому.

Якщо вам потрібна телеконсультація ревматолога, будь ласка, звертайтесь до Клініки сучасної ревматології.

Бережіть себе та будьте здорові!