Набуметон
Запитання та відповіді:
Набуметон – належить до алканонів, та є некислотним нестероїдним протизапальним препаратом (НПЗП). Чинить протизапальну, жарознижувальну, аналгезуючу дію. Пригнічує ексудативні та проліферативні процеси у вогнищі запалення, знижує концентрацію брадикініну та гістаміну, а також збільшує поріг сприйнятливості больових рецепторів.
Клінічне застосування набуметону:
Для лікування болю та запалення при остеоартриті та ревматоїдному артриті.
Протипокази до застосування
- Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.
- Підвищена чутливість в анамнезі (наприклад бронхіальна астма, ангіоневротичний набряк, кропив'янка, риніт), алергічні реакції, що пов’язані із застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів.
- Активна виразка або наявність в анамнезі рецидивів пептичної виразки (2 та більше епізоди шлунково-кишкової кровотечі, перфорації) або виразкової хвороби.
- Шлунково-кишкова кровотеча або перфорація в анамнезі, що пов’язана з прийомом нестероїдних протизапальних засобів.
- Тяжка серцева та/або печінкова, та/або ниркова недостатність.
- Період після проведення аортокоронарного шунтування (АКШ).
- Цереброваскулярна або інша активна форма кровотечі, геморагічний діатез.
- Третій триместр вагітності.
- Період годування груддю.
Особливості застосування
Слід уникати одночасного застосування препарату з іншими нестероїдними протизапальними засобами (у тому числі селективними інгібіторами ЦОГ-2).
Спосіб застосування та дози
Набуметон слід застосовувати протягом найкоротшого часу у найменшій ефективній дозі, що необхідна для контролю за симптомами основного захворювання.
Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально залежно від досягнутого ефекту, характеру терапії та переносимості препарату.
Рекомендована початкова доза становить 500 – 750 мг 1 раз на добу. Рекомендована добова доза становить 1 г – 1 раз на добу. Максимальна добова доза становить 2 г.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії
При одночасному застосуванні Набуметону з іншими лікарськими засобами можливі такі взаємодії:
з антикоагулянтами – посилення ефективності останніх; препарати слід застосовувати з обережністю та здійснювати моніторинг симптомів передозування антикоагулянтів;
з антигіпертензивними засобами (наприклад, інгібітори ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ), антагоністи рецепторів ангіотензину (АРА)), діуретиками – зниження ефективності останніх;
з антитромбоцитарними засобами, селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну, кортикостероїдами – підвищення ризику шлунково-кишкових кровотеч;
з іншими нестероїдними протизапальними засобами, включаючи селективні інгібітори циклооксигенази-2 – посилення ризику побічних реакцій; слід уникати одночасного застосування даних препаратів;
з калійзберігаючими діуретиками – ризик розвитку гіперкаліємії;
з літієм, метотрексатом – зниження екскреції останніх;
зміфепристоном – послаблення ефекту останнього; нестероїдні протизапальні засоби слід застосовувати через 8–12 діб після прийому міфепристону;
з серцевими глікозидами – посилення серцевої недостатності, зниження швидкості клубочкової фільтрації та підвищення рівняв глікозидів у плазмі крові;
з циклоспорином, такролімусом – підвищення ризику нефротоксичності;
з хінолонами – підвищення ризику розвитку судом;
Можливі побічні ефекти
З боку системи крові та лімфатичної системи: тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз, гранулоцитопенія, нейтропенія, апластична анемія, гемолітична анемія.
З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, у тому числі анафілактичний шок, анафілактоїдні реакції.
З боку психіки: сплутаність свідомості, нервозність, безсоння, депресія, галюцинації.
З боку нервової системи: сонливість, запаморочення, головний біль, парестезії, ажитація, асептичний менінгіт.
З боку органів зору: порушення зору, неврит зорового нерва.
З боку органів слуху та вестибулярного апарату: шум у вухах, порушення слуху.
З боку серцево-судинної системи: серцева недостатність, аритмії, артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія, набряк, васкуліт.
З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: задишка, порушення дихання, носова кровотеча, інтерстиціальний пневмоніт, астма, посилення астми, бронхоспазм.
З боку травного тракту: діарея, запор, диспепсія, гастрит, нудота, болі в животі, метеоризм, виразки слизової оболонки травного тракту, шлунково-кишкові кровотечі, загострення виразкового коліту та хвороби Крона, шлунково-кишкові розлади, мелена, блювання, печія, стоматит, сухість у роті, панкреатит.
З боку гепатобіліарної системи: печінкова недостатність, жовтяниця, гіркота у роті.
З боку сечовидільної системи: ниркова недостатність, нефротичний синдром, інтерстиціальний нефрит, дизурія.
З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини: міопатія.
З боку шкіри та підшкірної клітковини: висипання, свербіж, фотосенсибілізація, кропив’янка, посилене потовиділення, бульозні реакції, включаючи токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса–Джонсона, синдром гіперчутливості на лікарський засіб із еозинофілією і системними симптомами (DRESS-синдром), мультиформна еритема, ангіоневротичний набряк, псевдопорфірія, облисіння, пурпура.
Результати лабораторних та інструментальних досліджень: підвищення рівня печінкових трансаміназ, гематурія, кристалурія, альбумінурія, азотемія.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Період вагітності.
Починаючи з 20-го тижня вагітності застосування набуметону може спричинити олігогідрамніон внаслідок дисфункції нирок плода. Це явище може виникнути невдовзі після початку лікування і зазвичай є оборотним після припинення лікування. Крім того, є повідомлення про звуження артеріальної протоки у плода після застосування набуметону у другому триместрі вагітності, яке у більшості випадків зникало після припинення лікування. Тому застосування препарату протягом I та II триместрів вагітності можливе у разі, коли потенційна користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Якщо набуметон застосовується жінкою, яка намагається завагітніти, або протягом І-го та ІІ-го триместру вагітності, слід дотримуватись якомога нижчої дози, та якомога коротшої тривалості лікування.
Під час ІІІ триместру вагітності всі інгібітори синтезу простагландинів можуть негативно впливати:
на плід:
- серцево-легенева токсичність (з передчасним звуженням/закриттям артеріальної протоки у плода і легеневою гіпертензією);
- ниркова дисфункція, яка може прогресувати до ниркової недостатності з олігогідроамніоном;
на матір та плід одночасно:
- можливе подовження часу кровотечі, антиагрегантний ефект, який може проявитися навіть при дуже низьких дозах;
- пригнічення маткових скорочень, що призводить до затримки або подовження тривалості пологів.
Отже, препарат протипоказаний для застосування у III триместрі вагітності.
Період годування груддю.
Екскреція набуметону в грудне молоко не досліджувалася. У разі застосування препарату слід припинити годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Під час застосування препарату можуть виникнути такі побічні реакції, як запаморочення, сонливість, сплутаність свідомості, втома, порушення зору. У разі виникнення даних побічних реакцій слід утриматися від керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Для більш детальної інформації зверніться до інструкції даного препарату.
Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:
Попередній запис за телефонами: