Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

Нещодавно до нас у клініку звернулась жінка 56 років.

Її турбували:

  • біль і припухлість правого коліна;
  • запалення дрібних суглобів кисті;
  • періодичний неінтенсивний біль в поперековому відділі хребта.

Дискомфорт турбує її вже понад 2 роки. Спочатку біль був інтенсивним і проходив лише після відпочинку, а розпухання суглобів з’явились пізніше. Жінка до медиків не зверталась і лікувалась самостійно.

Вона вживала:

Зараз ситуація погіршилась і жінка звернулась до лікаря.

На прийомі ревматолог відразу помітив артрит правого коліна та дрібних суглобів правої кисті. Рухи в цих суглобах вже були сильно обмежені.

Аналізи крові теж були невтішними і показували значно підвищені гострофазові показники ШОЕ і СРБ, та рівень гемоглобіну 110 г/л (показник анемії).

Ревматолог вирішив призначити онкоскринінг, зважаючи на:

  • нетиповий запальний суглобовий синдром;
  • вік жінки;
  • тривалу менопаузу;
  • погані результати аналізів.

З настанням менопаузи жінка не відвідувала гінеколога та мамолога, бо її нічого не турбувало. Вона навіть почала сперечатись із лікарем: «У мене болять суглоби, мені важко ходити, то при чому тут огляд жіночого лікаря — не розумію?!».

Але все ж таки обстеження у гінеколога жінка пройшла. Саме це допомогло виявити утворення у яєчниках, яке при дообстеженні виявилось проявом раку (метастази вже пішли у печінку і сусідні органи).

Зараз жінка прооперована, проходить курс хіміо- та радіотерапії. Після другого сеансу стан суглобів значно покращився, але попереду тривале і серйозне лікування із сумнівним прогнозом.

Пам’ятайте, що всім необхідно проходити онкоскринінг, навіть коли нічого не турбує, адже навіть при відсутності симптомів може статися катастрофа.

Якщо вам потрібна телеконсультація ревматолога, будь ласка, звертайтесь до Клініки сучасної ревматології.