Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

У попередньому дописі ми розпочали дізнаватися про шкідливі наслідки малорухливого способу життя. Перечитайте попередню інформацію за посиланням https://revmo.com.ua/vpliv-sidiachogo-sposobu-zhittia-na-zdorovia-ta-suglobi-chastina-1

Сьогодні, давайте дізнаємось, чому ще небезпечно бути «диванним королем» та що треба робити для уникнення шкоди для здоров’я. 

Окрім небажаних ефектів, які ми згадували раніше, завжди є наступна небезпека:

Ризик передчасної смерті. 

У XXI столітті у науковій медицині з’явилося поняття «Синдрому ранньої сидячої смерті». Це не окреме конкретне захворювання, а низка факторів ризику, які призводять до розвитку:

  • серцево-судинних захворювань;
  • м’язової деградації;
  • гіподинамії;
  • виникнення діабету 2-го типу.

Малорухливий спосіб життя є каталізатором розвитку цих явищ та погіршення загального стану організму

Ризик виникнення серцево-судинних захворювань. 

Один зі станів, який найчастіше пов’язаний з недостатньою фізичною активністю – це хвороби серця.

Згідно з дослідженнями, нестача активності впродовж дня збільшує ризик серцево-судинних захворювань до 147%.

Проблеми з венами. 

Під час сидіння відбувається застій крові в венах нижніх кінцівок. Звідси порушення відтоку крові та лімфи, що веде до розвитку набряків на ногах (особливо в жарку пору року). 

З метою профілактики небажаних явищ, в пригоді стане компресійний трикотаж: гольфи (довгі шкарпетки) або панчохи.

Як же уникнути цих страшних наслідків? 

Попри описані негативні явища, розв'язання проблеми досить просте і потрібно лише трохи дисципліни, щоб створити нові корисні звички.

Щоб компенсувати негативні наслідки тривалого сидіння, знадобиться всього 2-3 хвилини активності щогодини (можна витратити цей час на розтяжку, прогулянку або невелику розминку). 

Щоб було простіше пам’ятати про таку необхідному двохвилинну перерву, встановіть нагадування на смартфон, поки звичка не виробиться сама.

Але, багато хто з вас може сказати: «Це все добре, але як я в офісі буду робити розминку кожну годину? Я краще куплю ергономічне крісло і вирішу всі проблеми!»

Ергономічні стільці – теж не панацея. Звісно, вони можуть зменшити больові відчуття в спині або шиї, але більше рухатися комфортне крісло не мотивує.

Не заважаючи на роботу в офісі, все одно підтримуйте активність. 

Якщо довге сидіння під час роботи неминуче, організуйте для свого тіла (і розуму) періодичні перерви. Кожні 30-40 хвилин вставайте на кілька хвилин і ходіть кімнатою чи коридором. Можна робити вправи на розтягнення м’язів та підвищення рухливості в суглобах. Також, користуйтеся сходами замість ліфта, виходьте на прогулянку під час обіду і влаштовуйте кава-брейки на свіжому повітрі.

До речі, фізична активність протягом дня позитивно впливає на продуктивність, підвищує концентрацію уваги та допомагає знизити стрес.

Модернізуйте своє робоче місце. Якщо ви працюєте вдома з ноутбуком, спробуйте чергувати сидіння за столом з сидінням на підлозі (наприклад, в позі зі схрещеними ногами, у позі «півлотоса» або на колінах за низьким столиком). 

Спочатку це може здатися більш незручним, ніж сидіння у звичному положенні, але ці пози набагато корисніші для стегон, колін і спини.

Залишайтеся активними впродовж дня. Прості дрібниці (пройтися пішки кілька зупинок, півгодинна прогулянка замість перегляду улюбленого серіалу, відмова від їжі за робочим столом, прості вправи на розтяжку, які можна робити навіть сидячи в офісному кріслі) цілком ефективні для боротьби з гіподинамією. Головне, не забувати робити це комплексно і регулярно. 

А якщо ще додається лікувальна фізкультура, заняття в залі чи басейні – ваші суглоби неодмінно віддячать вам.

Якщо вам потрібна телеконсультація ревматолога, будь ласка, звертайтесь до Клініки сучасної ревматології.