Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

Спірографія з медикаментозною пробою

700 грн.
ЗАПИСАТИСЯ

Спірографія — це просте та безпечне дослідження, яке допомагає оцінити функцію легень. Використовуючи портативний прилад, ми можемо визначити, чи є у пацієнта обструктивні, рестриктивні або змішані зміни в легенях, які можуть бути ознаками різних захворювань.

Що таке стандартна спірографія, як вона проводиться та як до неї підготуватись

Спірографія з пробою з бронхолітиком потрібна, щоб виміряти дихальні параметри до і після інгаляції ліками, які розширюють бронхи (бронхолітиками). Такий тест допомагає виявити прихований бронхоспазм та завжди рекомендується проводити на додаток до стандартного, якщо під час стандартної спірографії лікар виявляє підозру на обструктивні зміни (значення ОФВ1/ФЖЕЛ після прийому бронхолітика нижче 0,7 підтверджує наявність обмеження прохідності повітря прохідних шляхів).

Тривалість процедури від 30 хв.

Слід зазначити, що саме цей варіант дослідження є доцільним у ревматологічних пацієнтів, які вже мають ураження легень, наприклад при системному склерозі або при іншому ревматологічному діагнозі, оскільки допомагає провести диференційну діагностику з бронхообструктивним синдромом, вчасно зорієнтуватися і направити пацієнта до пульмонолога для підбору інгаляційної бронхолітичної терапії.

А якщо у пацієнта поєднується патологія дихальної системи і ураження легень в процесі ревматологічної патології, спірографія дозволить залучити до пацієнта персоніфікований підхід до лікування і покращення його стану.

Показання до медикаментозної спірографії

  • Бронхіальна астма.
  • Реструктивна патологія.
  • Хронічний бронхіт з бронхіальною обструкцією.
  • Бронхіоліт.
  • Часті бронхіти.
  • Емфізема легеневої тканини.
  • Трахеїт.
  • Пневмонія.
  • Ураження діафрагми.
  • Вазомоторні та інфекційно-алергічні риніти.

Спірографія з пробою з бронхолітіком дозволяє відрізнити бронхіальну астму від ХОЗЛ і бронхіту, алергічну форму бронхіальної астми від інших її варіантів (а також виявити алерген, що викликає задуху), рестриктивні розлади вентиляції від обструктивних.

Підготовка до процедури

Підготовка до процедури проходить схожим способом, як і до стандартної спірографії.

Також, наголосимо, що прийом будь-яких ревматологічних препаратів, у тому числі системних глюкокортикоїдів, слід продовжувати в звичайному режимі.

Обмеження до проведення процедури

Абсолютних протипоказань до дослідження, навіть якщо пацієнт має будь-яке ревматологічне захворювання немає. Відносні обмеження подібні до стандартної спірографії.

Записатися на прийом

Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:

Попередній запис за телефонами: