Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

Секукінумаб

Секукінумаб являє собою повністю людське моноклональне антитіло IgG1/κ, що селективно зв’язується та нейтралізує прозапальний цитокін – інтерлейкін-17A (IL-17A).

Секукінумаб чинить спрямовану дію на IL-17A та інгібує його взаємодію з рецептором IL-17, який експресується різними типами клітин, включаючи кератиноцити. В результаті цього секукінумаб уповільнює вивільнення прозапальних цитокінів, хемокінів і медіаторів пошкодження тканин, знижує внесок ІЛ-17A в аутоімунні і запальні захворювання. Секукінумаб в клінічно значущих концентраціях проникає в шкіру і знижує концентрацію запальних маркерів.

Клінічне застосування секукінумабу

Бляшковий псоріаз у дорослих.

Препарат призначений для лікування бляшкового псоріазу середньотяжкого або тяжкого перебігу у дорослих пацієнтів, яким показана системна терапія.

Бляшковий псоріаз у дітей.

Препарат призначений для лікування бляшкового псоріазу середньотяжкого або тяжкого перебігу у дітей та підлітків віком від 6 років, яким показана системна терапія.

Псоріатичний артрит.

Секукінумаб як монотерапія або в комбінації з метотрексатом призначений для лікування активного псоріатичного артриту у дорослих пацієнтів при недостатній відповіді на попередню терапію хворобо-модифікуючими протиревматичними препаратами

Анкілозивний спондиліт.

Препарат призначений для лікування активного анкілозивного спондиліту у дорослих пацієнтів при недостатній відповіді на стандартну терапію.

Нерентгенологічний аксіальний спондилоартрит.

Препарат призначений для лікування активного нерентгенологічного аксіального спондилоартриту з об’єктивними ознаками запалення, про що свідчить підвищений рівень С-реактивного білка (СРБ) та/або магнітно-резонансна томографія (МРТ), у дорослих, які неналежним чином реагували на нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП).

Протипокази до застосування

  • Тяжкі реакції гіперчутливості до діючої речовини або до будь-якого допоміжного компонента препарату.
  • Клінічно значущі інфекції в стадії загострення.

Особливості щодо застосування

Перед прийомом даного препарату необхідно обов’язково звернутись до лікаря та пройти обстеження, які включають в себе: рентгенографія органів грудної клітки, виключення латентного туберкульозу за допомогою квантиферонового тесту, консультація фтизіатра за необхідності , обстеження на вірусні гепатити та ВІЛ у групах ризику.

Спосіб застосування та дози

Бляшковий псоріаз у дорослих

Рекомендована доза становить 300 мг секукінумабу у вигляді підшкірної ін’єкції як початкова доза на 0, 1, 2, 3 тижні з наступним щомісячним введенням як підтримуючої дози, починаючи з 4 тижня. Кожну дозу 300 мг вводять у вигляді двох окремих підшкірних ін’єкцій по 150 мг.

Псоріатичний артрит

Для пацієнтів з бляшковим псоріазом помірного або тяжкого ступеня або пацієнтів з неадекватною відповіддю на терапію інгібіторами анти-ФНПα рекомендована доза становить 300 мг у вигляді підшкірної ін’єкції як початкова доза на 0, 1, 2, 3 тижні з наступним щомісячним введенням як підтримуючої дози, починаючи з 4 тижня. Кожну дозу 300 мг вводять у вигляді двох окремих підшкірних ін’єкцій по 150 мг.

Для інших пацієнтів рекомендована доза становить 150 мг у вигляді підшкірної ін’єкції як початкова доза на 0, 1, 2, 3 тижні з наступним щомісячним введенням як підтримуючої дози, починаючи з 4 тижня. Залежно від клінічної відповіді дозу лікарського засобу можна збільшити до 300 мг.

Анкілозивний спондиліт.

Рекомендована доза становить 150 мг у вигляді підшкірної ін’єкції, як початкова доза на 0, 1, 2, 3 тижні з наступним щомісячним введенням як підтримуючої дози, починаючи з 4 тижня. На підставі клінічної відповіді дозу можна збільшити до 300 мг. Кожну дозу 300 мг вводять у вигляді двох підшкірних ін’єкцій по 150 мг.

Нерентгенологічний аксіальний спондилоартрит.

Рекомендована доза становить 150 мг у вигляді підшкірної ін’єкції як початкова доза на 0, 1, 2, 3 тижні з наступним щомісячним введенням як підтримуючої дози, починаючи з 4 тижня.

Для всіх перерахованих вище показань наявні дані свідчать про те, що клінічна відповідь зазвичай досягається протягом 16 тижнів лікування. Слід розглянути ймовірність припинення лікування для пацієнтів з неадекватною відповіддю на терапію до 16-го тижня лікування. Деякі пацієнти, які спочатку мають часткову відповідь, згодом можуть показати кращу відповідь при продовженні лікування після 16-го тижня.

Можливі побічні реакції

Інфекції та інвазії

Дуже часто

Інфекції верхніх дихальних шляхів

Часто

Герпетична інфекція слизової оболонки порожнини рота

Мікоз стоп

Нечасто

Кандидозна інфекція порожнини рота

Грибкове ураження шкіри стоп

Зовнішній отит

Інфекції нижніх дихальних шляхів

Невідомо

Кандидозна інфекція шкіри і слизових оболонок (включаючи кандидоз стравоходу)

Порушення з боку крові та лімфатичної системи

Нечасто

Нейтропенія

Порушення з боку імунної системи

Рідко

Анафілактичні реакції

Порушення з боку нервової системи

Часто

Головний біль

Порушення з боку органів зору

Нечасто

Кон’юнктивіт

Порушення з боку респіраторної системи, торакальні та медіастинальні порушення

Часто

Ринорея

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту

Часто

Діарея, нудота

Нечасто

Запальні захворювання кишечнику

Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини

Нечасто

Кропив’янка

Рідко

Ексфоліативний дерматит2)

Алергічний васкуліт

Загальні порушення та реакції у місці введення

Часто

Втома

Застосування в період вагітності або годування груддю

Жінки репродуктивного віку.

Жінки репродуктивного віку повинні використовувати ефективні методи контрацепції під час лікування та протягом щонайменше 20 тижнів після нього.

Вагітність.

Секукінумаб заборонено приймати під час вагітності.

Годування груддю

Очікується мінімальне перенесення в грудне молоко секукінумабу через великий молекулярний розмір, але немає достатньо доступних даних. Секукінумаб слід використовувати з урахуванням користі від грудного вигодовування для дитини та переваги терапії для жінки.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Секукінумаб не чинить або має незначний вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими автоматизованими системами.

Вакцинація

На тлі терапії Секукінумабом не слід проводити вакцинацію живими вакцинами.

Для більш детальної інформації зверніться до інструкції даного препарату.

Записатися на прийом

Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:

Попередній запис за телефонами: