Як підготуватись до прийому ревматолога
Ми з вами нещодавно розібрались хто ж такий ревматолог, які хвороби він лікує.
Сьогодні поговорімо про те, як підготуватись до прийому ревматолога (бо від цього буде залежати ефективність консультації).
Звісно, кожен пацієнт, особливо у ході першого візиту, може розгубитись і частину інформації забути чи упустити.
Тому запам’ятайте наступні поради, бо вони стануть вам у пригоді.
На прийомі лікар запитає про:
- ваші скарги (станом на сьогодні і протягом останніх 7 - 10 діб);
- з чого почалась хвороба, як вона розвивалась, що їй передувало;
- що вас турбує найбільше (суглоби, м’язи, набряки тощо) та який є характер болю (постійний, періодичний, гострий тощо);
- чим ви лікувались, які препарати вживали, як довго і в якому дозуванні, яка була реакція організму на такі дії;
- чим ви хворіли в дитинстві, які перенесли операції, які маєте хронічні хвороби, якими інфекційними хворобами хворіли, чим хворіли ваші кровні родичі;
- ваша професійна діяльність, чи наявні шкідливі звички і особливості повсякденного життя.
Ревматолог буде детально розпитувати Вас, тому не дивуйтесь деяким питанням, адже кожна дрібничка може мати діагностичне значення. Подумайте, запам’ятайте, а краще запишіть ці моменти.
- Підготуйте відповідну документацію, якщо вона у вас є (висновки інших спеціалістів, аналізи, рентгенівські знімки, виписки зі стаціонару тощо). Лікаря цікавлять не тільки суглоби, а й стан інших органів (серця, нирок, шлунково-кишкового тракту тощо). Так, як ревматологічні хвороби можуть уражати різні органи та системи, потрібно ретельно вивчити ваш стан, щоб дібрати потрібну терапію.
Пам’ятайте, бажано, щоб дослідження були не в гаджеті, а видруковані та розкладені в хронологічному порядку (бо це значно зекономить час консультації на інші важливі речі).
- Ревматолог може подивитись рентгенівські знімки, але пацієнти часто просять подивитись диски з КТ і/або МРТ.
Ревматолог цим не займається, а оцінює висновок спеціаліста з променевої діагностики, тобто лікаря, обізнаного в методиці «розшифровки» КТ і МРТ.
- Якщо це перший візит, то пацієнт може прийти взагалі без аналізів і лікар після спілкування і ретельного огляду, визначиться, що саме треба зробити. Якщо це консультація повторна, лікар має зорієнтувати з якими обстеженнями треба прийти.
- Не слід приховувати від лікаря те, що ви вже були у ревматолога і вам щось не сподобалось. Отримати другу, чи навіть третю думку – це право кожного пацієнта.
Також, слід зазначити, що приховування будь-якої інформації з вищевказаних пунктів, може негативно вплинути на подальшу діагностику та лікування.
- На консультації ревматолог ретельно оглядає пацієнта «з голови до п’ят», тому запропонує пацієнту роздягтися до спідньої білизни. Не треба думати, що якщо у вас болить лише один суглоб, лікарю вистачить оглянути лише його.
- Треба бути готовим до того, що, навіть якщо ви маєте безліч обстежень, ревматолог не зможе вам виставити остаточний діагноз і це нормально.
Ревматологічні хвороби бувають складними і підступними, тож лікар може призначити ще певні дообстеження, порадити зробити це в певній експертній лабораторії, а також пройти консультацію суміжних спеціалістів.
Ну і наостанок, в інтернеті є безліч інформації з приводу різних захворювань, обстежень і методів лікування. Якщо ви маєте до лікаря запитання, зафіксуйте їх, щоб не забути. Поміркуйте, що є важливим саме для вас і зможе покращити ваше життя?
Пацієнти часто запитують:
- чи виліковна хвороба?
- скільки часу мені приймати ліки?
- можна мені вживати алкоголь?
- можна мені засмагати?
- які косметичні процедури я можу проходити?
- які народні методи лікування можливі при даній хворобі?
- які фізіотерапевтичні методи мені показані?
- в якій санаторій мені поїхати?
- чи стану я інвалідом?
- чим мені захистити печінку та нирки?
- чи успадкують хворобу мої діти?
Та багато-багато інших питань
Сподіваюсь ця інформація стала корисною для вас.
Якщо вам потрібна телеконсультація ревматолога, будь ласка, звертайтесь до Клініки сучасної ревматології.
Бережіть себе і будьте здорові!