Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

Усі ми унікальні, адже народжуємося з певними зумовленими генетикою особливостями фізичного та психічного стану. Ці аспекти часом змінюються протягом життя під впливом найрізноманітніших обставин. 

Часто в гонитві за роботою, грошима, токсичними стосунками чи привабливою зовнішністю людина поступово витрачає здорові елементи свого буття.

Проте, годі філософії, і розгляньмо історію пацієнтки, яка наочно покаже, що означає справжнє піклування про себе і що красива зовнішність – це не завжди про здоров’я.

Жила собі дівчина 25 років, красива й гарна, але дуже тендітна, немов тростиночка. І вирішила вона покращити свою зовнішність, адже у її уявленні, вона ще не досягла досконалості. 

Тож, не вагаючись, вона звернулась до пластичного хірурга і зробила збільшення грудей та сідниць силіконовими імплантами. 

Результат дівчину вельми задовольнив і вона насолоджувалась своїми пишними формами. 

Проте, не все так гарно сталось, як бажалось. Через 2 роки після процедури у дівчини почала періодично підвищуватись температура до 37.5-37.6, зʼявились біль у суглобах і мʼязах, наростала втома і загальна слабкість. 

Спочатку дівчина списувала це на перевтому, адже багато працювала й активно відвідувала тренажерний зал. Проте, ані зниження інтенсивності тренувань, ані полегшення умов праці не призвело до полегшення стану. Згодом зʼявилося неприємне відчуття сухості в очах, роті й піхві, збільшились лімфатичні вузли в ділянці шиї.

Дівчина прочитала, що якщо почали турбувати суглоби, треба звертатись по допомогу ревматолога.

 На прийомі лікар оглянув пацієнтку, призначив відповідні аналізи, які показали зниження гемоглобіну (анемію) та наявність антинуклеарних антитіл. Також був виявлений синдром сухого ока. 

Ревматолог ретельно провів пошук причини підвищення температури, але, ані інфекційних, ані онкологічних хвороб не виявив.

 Лікар зробив висновок, що у дівчини наступний клінічний діагноз: аутоімунний запальний синдром, зумовлений ад’ювантами (ASIA-синдром), що був спричинений силіконовими імплантами. 

Також, ревматолог підтвердив наявність синдрому сухого ока, поліартралгії, міалгії та анемії з наявністю імунологічних феноменів. 

Тобто у дівчини виникла хвороба, спричинена чужорідними агентами (ад’ювантами) внаслідок неадекватної, занадто бурхливої реакції імунної системи на імпланти. 

Одним з основних методів лікування в цьому випадку – це їх видалення. 

Після недовгих міркувань, дівчина погодилась на повторну операцію, імпланти були видалені. Також їй були призначені глюкокортикоїди та гідроксихлорохін у якості терапії. 

Протягом першого місяця після видалення імплантів нормалізувалась температура, дещо пізніше перестали турбувати мʼязи і суглоби, відновилась функція слинних і слізних залоз.

Отже, вчасне звернення до фахівця та чітке виконання лікарських рекомендацій, вберегло дівчину від подальшого розвитку більш серйозного й незворотного аутоімунного процесу.

Дорогі друзі, любіть себе, зважуйте ризики й користі різних процедур «краси» і памʼятайте, що здоровий повноцінний сон, адекватне харчування, регулярні фізичні вправи та вчасні профілактичні медичні огляди – це основа здоровʼя, а отже є основою піклування про себе.

Якщо вам потрібна телеконсультація ревматолога, будь ласка, звертайтесь до Клініки сучасної ревматології.

Бережіть себе та будьте здорові!