Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

Прегабаліни — ефективні препарати, які застосовуються для лікування невропатичного болю, генералізованого тривожного розладу, фіброміалгії, а також як допоміжний засіб при епілепсії. Проте, ці лікарські засоби можуть викликати ряд побічних ефектів, які відрізняються за частотою та інтенсивністю залежно від особливостей організму пацієнта.

Серед найбільш поширених побічних ефектів наявні сонливість і запаморочення, які за даними досліджень, відчувають до 30% пацієнтів. 

Інші можливі реакції включають:

  • головний біль;
  • сухість у роті;
  • порушення зору;
  • тривожність;
  • зміни настрою;
  • емоційні реакції та зниження концентрації уваги. 

Деякі пацієнти можуть відчувати збільшення апетиту, нудоту та набір ваги, що особливо поширено на початкових етапах лікування або при збільшенні дози препарату.

За наявності таких побічних ефектів дуже важливо знати як дати собі раду та зберегти якість буденного життя. 

Сате тому ми вирішили дізнатися, які з побічних ефектів турбують пацієнтів найбільше, тож провели опитування серед шановних підписників спільноти «‎Ревмопроби».

Більшіть опитаних (51%) розповіли, що найбільше їх турбує сонливість. Також, значна частина респондентів віддала власний голос за наявність запаморочення та головного болю (31%). 

Чому ж виникають такі небажані реакції і як надати собі раду? 

Щоб зрозуміти причину появи цих станів, варто знати, що механізм дії прегабаліну пов’язаний з його здатністю впливати на центральну нервову систему, знижуючи активність кальцієвих каналів у нейронах, що пригнічує вивільнення збуджуючих нейромедіаторів, таких як глутамат та норадреналін. 

Це допомагає зменшити больові відчуття та тривожність, але також може спричинити загальмованість, сонливість та інші вищезгадані проблеми.

Щоб мінімізувати ризик побічних ефектів, лікарі рекомендують починати лікування з мінімальної дози, поступово підвищуючи її до досягнення необхідного терапевтичного ефекту. 

Також важливо дотримуватися регулярного графіка прийому та уникати різкої відміни препарату, що може викликати симптоми відміни (такі як безсоння, нудота та підвищена тривожність). 

Пам'ятайте, що прегабалін не слід комбінувати з алкоголем, оскільки це може посилити седативний ефект та підвищити ризик виникнення запаморочення.

Надодачу, рекомендуємо:

  • Уникати діяльностей, що вимагають концентрації під час сонливості чи запаморочення. Простий відпочинок покращить самопочуття.
  • Збалансоване харчування, контроль вживання кільності солі і регулярну фізичну активність, адже вони можуть знизити ризик появи набряків і набору ваги.
  • Отримати допомогу психолога та підтримку близьких. Це допоможе впоратися з емоційними побічними ефектами.

Не бійтеся звернутися до лікаря, якщо побічні ефекти затяжні або посилюються. Рекомендується регулярно консультуватися з лікарем і повідомляти про будь-які побічні ефекти або незвичні реакції організму, щоб своєчасно коригувати лікування.

Тож, підсумовуючи усе вищезгадане, ми бажаємо вам здоров'я та відповідально ставитись до свого оргвнізму. Не ігноруйте побічні ефекти та вживайте прегабаліни лише за призначенням лікаря. Не займайтеся самолікуванням та будьте здорові!

Якщо вам потрібна телеконсультація ревматолога, будь ласка, звертайтесь до Клініки сучасної ревматології.

Бережіть себе та будьте здорові!