Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

На сьогоднішній допис мене надихнув масштабний київський забіг.

Зараз, ми не будемо зважати на глобальну мету проведення марафону та моральні аспекти, а зосередимо увагу на фізичній складовій.

Спершу, розберемося у видах марафону, адже найпопулярнішими є:

  • тривалі забіги – 42 км;
  • півмарафон – 21.5 км.

Проходження марафона навіть для підготовленої людини є надважким фізичним випробуванням.

Якщо ви, колись все ж вирішите взяти у ньому участь, то пам’ятайте, що важливо підтримувати постійний темп руху (різко не пришвидшуватись та не спинятись) та пити оптимальну вашому організмові кількості води.

Мінімальний час, який рекомендується для підготовки до марафону – 6 місяців.

Метою ваших тренувань повинні бути:

  • покращення здатності організму до засвоєння кисню;
  • покращення стану м’язів і сухожилків;
  • привчання організму до тривалих фізичних навантажень.

Також, при реєстрації на марафон запитайте в організаторів чи стоять на дистанції кожні 5 км кулери з водою та стенди з енергетичними батончиками, гелями й електролітами.

Оптимальна температура для проведення марафону 14-16 градусів. 

При температурі 28 градусів і вище рекомендується скасовувати старт, тож уточнюйте прогноз погоди на день забігу.

А тепер, про неприємне. 

Поговорімо про шкідливі наслідки марафонів.

«Не розрахувати власні сили» – це найбільша помилка, якої можуть припуститися учасники, і саме вона призводить до летальних випадків. Тривале фізичне навантаження може сильно нашкодити здоров'ю, особливо якщо людина не готова до інтенсивних навантажень.

До «підводних каменів» марафону належать:

Пошкодження м’язів, сухожилків та суглобів. Тривалі тренування і сам марафон можуть приводити до розтягнень пов’язаних з неправильною технікою бігу та перенапруженням м’язів, що викликане надмірними тренуваннями.

Виснаження і перевтома. Марафон вимагає високого рівня витривалості. Якщо тренування не збалансовані або надто інтенсивні, це може призвести до перевтоми і погіршення загального стану здоров’я.

Проблеми з серцем. Висока інтенсивність бігу на довгі дистанції коїть додаткову напругу на серцево-судинну систему. У здорових людей на тлі зневоднення і порушення обміну електролітів (калію, натрію, магнію) можуть виникнути загрозливі для життя аритмії і, навіть, зупинка серця. Для людей з хворобами серця, уся небезпека зростає удвічі.

Ослаблення або підрив імунної системи. Інтенсивні навантаження тимчасово ослабляють імунну систему і організм стає вразливим щодо інфекційних хвороб.

Втрата маси тіла і порушення режиму харчування. Деякі учасники забігів намагаються занадто знизити свою вагу перед марафоном, але це призводить до дефіциту харчових елементів, особливо вітамінів і білку.

Психологічна напруга. Тривала підготовка і самі перегони можуть викликати високий рівень стресу. У деяких людей це призводить до психологічних та емоційних порушень.

Слід зазначити, що не всі учасники марафону стикаються з цими проблемами. Багато людей успішно і безпечно доходять до фінішу. Але, якщо ви зважились на марафон, обов’язково проконсультуйтесь з лікарем, навіть, якщо ви вважаєте себе абсолютно здоровим.

А якщо ви маєте хронічні хвороби, ви повинні отримати дозвіл на марафон від лікуючого спеціаліста.

Якщо вам потрібна телеконсультація ревматолога, будь ласка, звертайтесь до Клініки сучасної ревматології.