Київ
вул. Дніпровська набережна, 25Як проїхати?

Графік роботи:Пн.–пт. з 9 до 16 / Сб. за попереднім записом / Нд. - вих.

Аварія на Чорнобильській АЕС в Україні стала найбільшим неконтрольованим викидом радіоактивних речовин в історії світу.

З 600 робітників, присутніх на майданчику рано вранці 26 квітня 1986 року, 134 отримали високі дози опромінення (0,8-16 Гр) і захворіли на променеву хворобу. З них 28 померли протягом перших трьох місяців, а ще 19 - у 1987-2004 роках з різних причин, не обов'язково пов'язаних з радіаційним опроміненням.

Дози опромінення для населення у найближчих країнах були відносно низькими (середня ефективна доза становила 9 мЗв, що приблизно відповідає дозі медичної комп’ютерної томографії (тобто 10 мЗв)).

Загалом, серед жителів України та найближчих країн (станом на 2015 рік) було зареєстровано майже 20 тис. випадків раку щитовидної залози у дітей та підлітків, які зазнали опромінення на момент аварії.

З них приблизно 5000 випадків раку щитовидної залози, ймовірно, пов’язані з тим, що діти вживали свіже молоко, що містить радіоактивний йод, від корів, які їли заражену траву в перші кілька тижнів після аварії. Решта 15 000 випадків викликані іншими факторами.

Щодо впливу радіації на розвиток ревматичних хвороб та здоров’я опорно-рухового апарату, конкретної інформації бракує. Проте, відомо, що радіація може викликати різноманітні зміни в організмі, включаючи порушення імунної системи, які можуть сприяти розвитку ревматичних та інших аутоімунних захворювань. Це - важлива тема для подальших досліджень, і вона вимагає більш детального вивчення.

Ми хочемо вшанувати усіх, хто був залучений до ліквідації катастрофи та подальшого вивчення та викорінення наслідків радіаційного забруднення. 

Закликаємо кожного пам’ятати про власну безпеку, уважно ставитися до свого здоров’я та пам’ятати нашу історію.