Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:
Попередній запис за телефонами:
Графік роботи:Пн.–пт. з 8:30 до 20:00 / Сб. з 9:00 до 15:00 / Нд. - вих.
Графік роботи:Пн.–пт. з 8:30 до 20:00 / Сб. з 9:00 до 15:00 / Нд. - вих.
Рекомендовані послуги:
Запитання та відповіді:
Шийний спондильоз — хронічне захворювання хребта, пов’язане з дистрофічними змінами в кістках шиї (хребцях) і міжхребцевих дисках, що призводить до стиснення спинного мозку в ділянці шиї.
Шийний спондильоз зазвичай розвивається у людей середнього та похилого віку. Серед людей старше 60 років він є частою причиною порушення роботи спинного мозку.
Як правило, важко знайти зручне положення для сну, що супроводжується частими підйомами вночі від болю в шиї через незручне положення голови, що викликає додаткове навантаження на суглоби і зв’язки шийного відділу хребта.
Іншим поширеним симптомом є м’язова слабкість. Слабкість м’язів ускладнює підйом рук або взяття предметів.
У разі появи оніміння або поколювання в плечах, верхніх або нижніх кінцівках, появи частих головних болів, важливо якомога швидше відвідати лікаря для проходження діагностики та проведення відповідного лікування.
Незважаючи на те, що спондильоз є частиною вікових змін, в даний час існують медикаментозні засоби та інші заходи, які дозволяють поліпшити самопочуття і повернути працездатність.
Найбільш ймовірні причини розвитку шийного спондильозу:
Ускладненням шийного спондильозу є хронічний больовий синдром — біль різної інтенсивності більше трьох місяців. Навіть застосовуючи терапію, не завжди вдається усунути запалення і відновити пластичність сполучної тканини за цей термін.
Тривалий перебіг спондильозу характеризується значним пошкодженням кісткової тканини, що підвищує небезпеку травматизму. Наприклад, незначна травма шиї в зв’язку з падінням або різким рухом голови може спричинити серйозні травми спинного мозку.
Інструментальні методи дослідження
Найбільш інформативними способами підтвердження дегенеративно-дистрофічних захворювань опорно-рухової системи є комп’ютерна томографія (КТ) та магнітно-резонансна томографія (МРТ).
Комп’ютерна томографія дозволяє більш детально, в порівнянні з простою рентгенографією, візуалізувати хребет, стеноз каналу, деструкцію кісткової тканини, остеофіти.
Магнітно-резонансне сканування показує стан дисків, стадію розвитку грижі, розміри випинання, зміни суглобів, зв’язок і нервів, включаючи компресію спинного мозку.
Мієлограма — при цій процедурі використовується введення контрасту в певні ділянки хребта. Потім використовується КТ-сканування або рентгенографія для отримання більш докладних зображень цих ділянок.
Електроміографія (ЕМГ) використовується для перевірки функціональності нервових волокон, метод перевіряє електричну активність нервів і проведення імпульсів до м’язів.
Електронейроміографія (ЕНМГ) визначає швидкість і силу сигналів, які посилає нерв, проведення імпульсів по м’язах, що дозволяє визначити наявність і рівень пошкодження нервових волокон.
Завдання лікування шийного спондильозу — це зниження больових проявів, зменшення ризику постійного ушкодження і відновлення нормального способу життя.
Методи лікування спондильозу шийного відділу хребта включають іммобілізацію шиї, консервативне лікування і модифікацію способу життя.
Іммобілізація шиї (за допомогою м’якого коміра або жорсткого ортеза) часто використовується в якості неоперативного методу лікування болю в ділянці шиї. У міру поліпшення симптомів комір необхідно носити тільки під час напруженої роботи. Зрештою, можна припинити носіння коміра.
Лікувальна фізична культура
Консервативна терапія проводиться за допомогою наступних медикаментозних засобів:
Нестероїдні протизапальні засоби. Створюють виражений ефект при усуненні запального процесу і хворобливих відчуттів.
Антидепресанти. Призначаються фахівцями, якщо є хронічний больовий синдром.
Міорелаксанти. Є ефективними при наявності м’язових спазмів у шийному відділі.
Якщо є важка симптоматика, яка резистентна до проведених консервативних методів лікування, то може знадобитися операція.
Показання до хірургічної декомпресії включають:
Корекція способу життя включає навчання методам міорелаксації, контроль над зміною положення тіла під час роботи. Така корекція забезпечить зменшення вираженості клінічних проявів, попередження рецидивів захворювань у майбутньому.
Лікувальна фізична культура. Вправи, які використовуються для лікування болю в шиї, включають в себе ізометричні вправи для зміцнення шиї, на розтяжку і гнучкість шиї і плечей, фізичні навантаження для зміцнення спини і аеробні вправи.
У кожному конкретному випадку підбирається комплекс гімнастичних вправ. Їх можна легко виконувати в домашніх умовах. Після такого лікування істотні поліпшення наступають вже через три тижні. Але це за умови систематичних і регулярних занять.
Обмежити несприятливі навантаження:
Когнітивно-поведінкова психотерапія, намагатися виключити травмуючі ситуації.
Використовувати індивідуально підібрані ортопедичні подушки.
Заповніть форму і адміністратор зв'яжеться з Вами.
Вкажіть бажану дату і час запису, лікаря, необхідні послуги і іншу важливу інформацію:
Попередній запис за телефонами: